Останні новини

Вербна неділя 2021: коли святкують, традиції та обряди

Цього дня віряни освячують вербу.

У неділю, 25 квітня, православні християни відзначатимуть свято, яке передує Великодню, - Вербну неділю по-народному або Вхід Господень в Єрусалим. Цього дня у храмах звершується богослужіння та освячується верба.

Kyiv Live розповідає про традиції, обряди та заборони дня.

верба.webp

Фото з відкритих джерел

Читайте також: Чи потішить українців погода на травневі свята

Історія свята

У Вербну неділю християни згадують про урочистий вхід Ісуса в Єрусалим, де його зустрічали пальмовим гіллям як месію, пророка і великого чудотворця, вигукуючи: "Осанна, синові Давидовому".

Гілки верби символізують ці листя пальми, які не властиві для українських широт. Крім того, вони розквітають ранньою весною, під час свята.

З букетами вербових гілок люди йдуть в храм, де в цей день проходить богослужіння з запаленими свічками, а після читання Євангелія священики кроплять гілки в руках парафіян святою водою,

Вважається, що свячена верба стає оберегом на весь рік, тому нею прикрашають житло, часто її ставлять під образи та ікони, якщо вони є в будинку. Повернувшись з храму, віруючі легко торкаються один одного гілками, примовляючи: "Не я б'ю, верба б'є!". Такий ритуал, нібито, допомагає позбутися від вроку і злих духів.

Народні прикмети

  • Якщо на Вербну неділю йде дощ — варто чекати хорошого врожаю;
  • Вдариш по тілу гілочкою верби — буде міцне здоров’я весь рік;
  • З’їсти "котик" свяченої верби — вирішиться важлива справа;
  • На Вербну неділю варто подумати про дорогу людину — вона і прийде в гості;
  • Посадиш кімнатну рослину на Вербну неділю — прийде багатство в будинок.

Заборони на Вербну неділю

Заборонено займатися важкою фізичною працею та хатньою роботою - прати, прибирати. Не можна також працювати в полі або городі, домашню худобу не виганяють на пасовища.

Також в цей день заборонено стригти нігті, голитися, фарбуватися і митися. Не можна в свято лаятися, сумувати, сваритися з близькими і друзями. При цьому варто уникати гучних посиденьок і веселощів.

Нагадаємо:

  • Квітень 2021 року багатий на свята і важливі дати. У другий місяць весни українці святкують Благовіщення Пресвятої Богородиці та Вербну неділю.
  • Травень розпочнеться для українців із довгих вихідних. Чотири дні поспіль відпочиватимуть українці у зв'язку зі святкуванням Великодня та Міжнародного дня праці.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
18.05