Останні новини

Верховна Рада підтримала закон про агрострахування: що це дасть фермерам

Серед обставин, за яких планують виплачувати страховку: вимерзання, буря, зливи, посуха, розвиток хвороб та шкідників, крадіжки.

27 квітня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт № 5104, яким запроваджується страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою. З остаточним прийняттям закону у державі відбудеться перезапуск системи агрострахування.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу партії “Слуга народу”.

агрострахування.jpeg

Джерело: партія "Слуга народу"

Читайте також: Кабмін запроваджує субсидії для фермерів-початківців: які умови та суми

За цим законом запроваджується новий вид договору - страхування сільськогосподарської продукції з держпідтримкою. Йдеться про часткове бюджетне відшкодування до 60 % суми страхових виплат. Закон встановлює базові вимоги до договорів такого страхування. Серед обставин, за яких планують виплачувати страховку: вимерзання, буря, зливи, посуха, розвиток хвороб та шкідників, крадіжки.

У 2000-х роках існувала низка програм держпідтримки щодо страхування, але при форсмажорах виплати не здійснювались, через що довіра до страховиків зникла.

Остаточне ухвалення закону скасує страхування сільгосппродукції через Аграрний страховий пул - його створили у 2012-му, але наразі він не працює.

Нагадаємо:

  • Аграрії, які розвивають невеликі сімейні ферми, зможуть отримати субсидію в сумі 5 тисяч гривень на гектар. Однак загальна сума не перевищуватиме 100 тисяч гривень на одне господарство.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05