Останні новини

Верховна Рада відмовилася озброювати поліцію електрошокерами

Передбачалася можливість застосування електрошокерів для затримання особи, яка чинить опір поліцейському.

Верховна Рада України не підтримала законопроєкт про додаткові підстави для застосування поліцією електрошокерів. За ухвалення у першому читанні проєкту закону №4375 проголосували лише – 126 народних депутатів при необхідних мінімум – 226.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: Викрадач мотоциклу влаштував гонки з поліцейськими на Теремках

Не підтримали депутати й направлення цього законопроєкту на доопрацювання у комітетах та автору ініціативи. Законопроєктом передбачалася можливість застосування поліцією електрошокових пристроїв для затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському. Депутати зазначали, що такі електрошокери могли б застосовуватися на мітингах, під час затримання за порушення правил дорожнього руху.

Також законопроектом передбачалося, що електрошокери мали б застосовуватися для:

  • затримання особи, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;
  • затримання особи, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти;
  • затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, у тому числі поліцейського.

Нагадаємо:

  • 11 листопада Кабмін направив до Верховної Ради законопроект, що збільшує кількість ситуацій, у яких поліцейський може використати електрошокер. Раніше "вистрілити" з нього коп міг лише коли нападали на нього чи іншого громадянина, або аби відбити атаку тварини. Якщо зміни приймуть, то заряд менше одного ампера може отримати правопорушник під час втечі або озброєний нападник.
  • Керівник патрульної поліції Євгеній Жуков показав на собі, як електрошокери Taser діють при застосуванні. Це медично сертифікована нелетальна зброя, яка знерухомлює правопорушника, але не завдає небезпечних поранень.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05