Останні новини

Верховний суд вирішив, що рятувати Гостинний двір від нищення повинен Фонд держмайна

Гостинний двір у Києві — монументальний торговий комплекс на Контрактовій площі на Подолі

Верховний суд повернув касацію Фонду державного майна України про скасування припису департаменту охорони культурної спадщини КМДА. Це означає, що виконувати протиаварійні роботи в Гостинному дворі має саме ФМД. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на ухвалу суду. 

Читайте також: У Києві переповнені COVID-лікарні, пацієнтів кладуть у коридорах

Фонд держмайна спочатку звернувся до Шостого апеляційного адмінсуду через незгоду із рішенням Окружного адмінсуду Києва, а потім, не погоджуючись з апеляційною інстанцією, – до Верховного суду.

Держава в особі Фонду вже рік ухиляється від виконання своїх прямих обов’язків, визначених Законом України – збереження пам’ятки, перлини Подолу, символу десятирічної боротьби громади міста ще з часів, коли замість Гостинного хотіли звести черговий ТРЦ. Тоді кияни відстояли пам’ятку – будівлю було повернуто у державну власність і, здавалося б, нічого не стоїть на заваді для її збереження. За рік судової тяганини Фонд міг провести ці термінові протиаварійні роботи, Кабмін міг передати будівлю Києву для подальшої реставрації та збереження, але замість збереження пам’ятки громада Києва отримує лише політичний спротив”, – розповів Олександр Никоряк.

Зазначається, що повернення касаційної скарги не перешкоджає повторному зверненню до суду касаційної інстанції у порядку, встановленому законом.

З 2018 року столична влада очікує на передачу Гостинного двору у власність громади. У лютому 2021 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до уряду з проханням передати Гостинний двір громаді столиці для створення у ньому музею. Крім того, з таким проханням виступив й міністр культури Олександр Ткаченко.

Нагадаємо:

  •  Київська міська державна адміністрація досі не підписала звернення Фонду держмайна щодо передачі Гостинного двору в управління Міністерства культури та інформаційної політики, хоч і погодилась на це. Відповідно це гальмує процес порятунку пам’ятки архітектури.
  • Міністерство культури та інформаційної політики звернулося до Фонду держмайна з проханням передати Гостинний двір під свою юрисдикцію. Відомство переймається, що на балансі міста пам'ятка перетвориться на ТРЦ, а також наголошує на тому, що Київ та і не представив якийсь проєкт реконструкції двору.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

 Теги:
Вийти в ефір
11.04