Явка та порушення
Явка станом на 12:00
Явка станом на 12:00
13,5 %
Порушення станом на 13:00
Порушення станом на 13:00
198

Останні новини

Відеофіксатори для охоронців в'язниць: Офіс Генпрокурора розробив нові гарантії захисту від катувань

Офіс Генерального прокурора розробили пропозиції щодо підвищення гарантій захисту потерпілих від катувань та насильства. Вони стосуватимуться людей, що відбувають покарання або перебувають у місцях несвободи.

Про це повідомляє пресслужба відомства. 

Зокрема, пропонують спростити процедуру переміщення осіб, що знаходяться в СІЗО, в іншу установу, якщо вони стали жертвами насилля зі сторони адміністрації. Для переміщення потрібно буде лише дозвіл слідчого чи прокурора, які здійснюють розслідування. 

Крім того, прокурори пропонують обов'язкове використання портативних відеореєстраторів для адміністрації місць несвободи для контролю поводження з в'язнями. 

Наразі пропозицію передали в Міністерство юстиції для подальшої роботи. 

"Щорічно в середньому правоохоронні органи реєструють близько 40 кримінальних проваджень щодо катувань та насильства в місяцях несвободи. Департаментом Офісу Генерального прокурора здійснюється процесуальне керівництво у 5 таких провадженнях, які мають резонансний характер та велику кількість потерпілих", - повідомляє пресслужба.

Нагадаємо, поліція Київщини знайшла підозрюваного у вбивстві 66-річної Антоніни Шпир, працівниці Верховної Ради, яку знайшли мертвою у полі під столицею. Чоловік, якому інкримінують розбій, вбивство та насильницьке задоволення статевої пристрасті неприродним шляхом, вже 5 разів намагався пограбувати інших жінок.


Вийти в ефір