Останні новини

Відкусити шматок Apple: як придбати акції іноземних компаній в Україні

Для початку треба зареєструвати рахунок у брокера.

Акції великих світових компаній можна придбати й в Україні, для цього не обов’язково реєструватися у іноземного брокера. До прикладу акції Apple, Tesla, Facebook та ще кількох великих світових корпорацій торгуються на українських біржах.

Як купити акції американських компаній в Україні, і чи вигідно це розповідає Kyiv Live з посиланням на Мінфін.

Читайте також: Знову не найбагатший у світі: Ілон Маск сам собі спровокував збитки у 15 мільярдів доларів

З 15 квітня для торгівлі на фондовій біржі ПФТС були допущені акції 6 іноземних компаній: Tesla, Microsoft, Visa, Netflix, Facebook та AMD. Ці ж акції доступні для торгівлі на Українській біржі з початку березня. Раніше на українських біржах з’явились акції Apple, також у вітчизняних інвесторів вже була можливість вкладати гроші в індексний фонд, що орієнтується на S&P 500.

Компанії, які представлені на українських біржах, мають значну капіталізацію та демонстрували високі показники росту в минулі роки.

Загальна капіталізація світових компаній, які представлені на українських біржах, перевищує $6,6 трлн. Найбільша серед них — Apple, капіталізація якої сягає $2,24 трлн. На другому місці за цим показником — Microsoft, що трохи не дотягує до 2 трильйонів.

Які акції зростають найбільше?

Лідер за зростанням серед цих акцій за рік — Tesla, вона подорожчала на 413 %. Також високі показники демонструвала Apple, акції якої подорожчали на 88,1 %. Найскромніше зростання у Netflix, вартість акцій якої за рік підвищилась трохи менше, ніж на 19 %.

Дивіденди виплачують лише 3 компанії із цього списку. Найбільші вони у Microsoft — 0,86 %, а дивіденди Apple та Visa скромніші: 0,61 % та 0,56 % відповідно.

Як купити та продати акції?

Акції на українських біржах продаються в гривні, на кожну на біржі є 2 ціни: купівлі і продажу. Зараз обидві ціни виставляє переважно маркетмейкер: він пропонує купити у нього актив і готовий викупити його. Якби на вітчизняному фондовому ринку була вища активність, свої пропозиції могли б робити і приватні інвестори, які фактично торгували б між собою, але в нинішніх реаліях це буває не часто.

0:Відкусити шматок Apple: як придбати акції іноземних компаній в Україні

Скріншот

Різниця між ціною продажу і покупки акцій (спред), становить від 0,9 % до 0,96 %. На практиці це означає, що, купивши і відразу продавши актив, інвестор миттю втрачає майже 1 % своїх коштів. Однак для українських реалій така різниця цілком прийнятна.

Для прикладу, спред для акцій Apple, який встановлював попередній маркетмейкер, перевищував 9 %. 

Інвестор також несе витрати на брокерське обслуговування - самостійно виходити на фондовий ринок приватний інвестор не може: всі операції здійснює брокер за заявками клієнта. Список брокерів, які працюють в Україні, досить великий, серед них: "Універ", ICU, "Фрідом Фінанс Україна", "Світ Інвест", Dragon Capital, БТС-Брокер тощо.

В "Універі" комісія за покупку чи продаж становитиме 0,05 % від вартості активу, але не менше 200 грн. Відкриття і обслуговування рахунку у брокера безкоштовне. В БТС-Брокер дещо вищі тарифи: 350 грн за операції, також він стягує 150 грн на рік за обслуговування рахунку. Відкриття рахунку безкоштовне.

Нагадаємо:

  • Глава компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск позбувся статусу найбагатшої людини світу. За добу він втратив 15 мільярдів доларів. Причиною цьому стало різке падіння акцій компанії Tesla.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Вийти в ефір
16.05