Останні новини

Виїждаємо на 2000, реєструємо сотню: стала відома злочинна статистика Києва

За 2020 рік київські копи виїхали на 530 тисяч викликів громадян. Водночас до операторів надійшли понад мільйон дзвінків. За добу наряди виїжджають на більш ніж 2 тисячі викликів, у той час як фіксуються у середньому 130 злочинів.

Таку статистику озвучили у київській поліції.

Рівень злочинності у 2020 році на 10 тисяч населення знизився майже на 27%, а розкриття справ "підросло" на 30,5%. Кримінальних проваджень завели  втричі більше, ніж минулого року - 30,2 тисячі.

Хоча у середньому копи виїжджають на 2 тисячі викликів за добу, за цей же час реєструються лише 130 злочинів.

Зменшилася кількість діянь тяжкого характеру: згвалтування, розбій, грабежі та інші. Водночас "найпопулярнішими" є крадіжки, угони авто й подібні - 56% від усіх правопорушень.

За дев’ять місяців цього року скоєно 61 умисне вбивство, з яких 8 залишається не розкритими. Із числа скоєних лише два – із застосуванням зброї.

"Що стосується злочинів, вчинених із застосуванням вогнепальної зброї або вибухівки, то вони завжди викликають серйозний резонанс. У Києві таких злочинів зареєстровано 62, а за фактами незаконного поводження зі зброєю відкрито 262 кримінальних провадження", - повідомив Андрій Крищенко, начальник столичних поліцейських.

Із незаконного обігу поліцейські Києва вилучили 158 пістолетів, 34 рушниці, гвинтівки та карабіни, 16 автоматів, 5 кулеметів, 114 гранат, майже 11 тисяч патронів і близько 79 кілограм вибухівки.

Окремо слід сказати про виїзди на домашнє насильство. Їх у Києві у 2020 році представники мобільних груп здійснили 16 007, винесли 2213 термінових заборонних приписів та притягнули до адміністративної відповідальності понад 5 тисяч осіб.

Нагадаємо, у Києві затримали чоловіка, який зберігав наркотики. В нього вилучили 17 пакетиків з амфетаміном.

Вийти в ефір