Останні новини

Віктор Ляшко назвав "рейтинг" симптомів COVID-19 та розповів, за яких умов можна не здавати ПЛР-тест самоізольованим

Втрата нюху та смаку майже завжди вказують на коронавірус. Крім того, симптоми включають лихоманку та сухий кашель. За новими приписами МОЗ, якщо цих та деяких інших симптомів немає у людини, що знаходиться на обсервації, то відтепер вона може вийти з самоізоляції, не здаючи ПЛР-тест.

Про це Віктор Ляшко повідомив на брифінгу 2 вересня.

"Втрата відчуття смаку і запаху є специфічними симптомами, які майже одразу вказують на коронавірус, оскільки ці симптоми не характерні для інших інфекційних хвороб...Лихоманка зустрічається у 88% усіх хворих на коронавірус. Сухий кашель у 67%, слабкість у 38%, ускладнення дихання у 18%, біль у горлі у 13%, головний біль у 13%, біль у м'язах, відчуття холоду, нудота і блювота від 5-10%. Нежить, діарея, кашель з кров'ю також є симптомами", - зазначив санлікар.

Також симптомом є підвищена температура.

Крім того, він нагадав, що наразі клінічні випробовування третьої стадії(на людях) проходять 9 вакцин. Одночасно з тим вони вже виробляються. У масовий вжиток вакцина ввійде лише тоді, коли МОЗ впевниться в її безпечності та відсутності серйозних побічних ефектів.

Зазначив Ляшко й те, що з цього тижня, якщо в контактної особи, або будь-кого іншого, хто проходить 14-денну самоізоляцію, не виявлять клінічних симптомів хвороби, то вони можуть вийти з обсервації без здачі ПЛР-тесту. А сам тест можна буде пройти на 7-9 день, не чекаючи два тижні.

Нагадаємо, зараз на третій стадії досліджень - етап випробування на людях - знаходяться 9 вакцин. Після підтвердження їхньої ефективності та безпечності вони надійдуть у масовий доступ.

Вийти в ефір