Останні новини

Виселять, навіть якщо ти проти: новий законопроект передбачає реконструкцію “хрущовок” навіть без згоди 100% жителів

Жителів хрущовок, які не згодні відселятись, все одно можуть переселити у нові будинки. Це випливає з нового законопроекту, який має на меті законодавчо почати реконструкцію застарілого житлового фонду.

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live розповіві Сергій Броневицький, начальник комунальної організації Інститут генерального плану міста Києва.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/TuQxqOGbcyQ" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

“Новий законопроект передбачає той момент, що на відселення мають дати згоду не 100%, а 75% жителів і тоді можна буде починати здійснювати реконструкцію або будувати новий будинок, куди відселяти цих людей”, - зазначив експерт.

За його словами, у 5 тисячах хрущовок проживає 600 тисяч населення Києва. Вона займають площу приблизно 1500 гектарів. 

Що стосується термінів, коли стане можливим реконструкція або побудови нових будинків замість хрущовок, чиновник говорить, що це може розпочатися за декілька років.

"Вже протягом наступних декількох років інвестори підійдуть впритул до цієї програми, тому що на сьогодні їм значно вигідніше забудовувати території незайняті, пусті ділянки, території застарілої промисловості, які не використовуються. Але і ці території не безмежні, вони закінчаться через декілька років і ці півтори тисячі гектарів - це як резерв для нового будівництва” - сказав Броневицький.

Якщо наступного року буде прийнято нове законодавство, яке дозволить ефективно застосовувати процедури відселення, то, на думку чиновника, вже наступного року з'являться перші охочі інвестори здійснити ці процедури реконструкції. Також, слід зазначити, що 30-40% площі нових побудованих житлових будинків, інвестор має безкоштовно надати жителям колишніх хрущовок.

Нагадаємо, на сайті КМДА киянин створив декілька петицій із проханням перейменувати проспект Перемоги у Києві. Допускається декілька варіантів нової назви вулиці.


Вийти в ефір
27.11