Останні новини

Вищий антикорупційний суд не арештував Януковича у справі Межигір'я, але САП подасть апеляцію

Слідчий суддя Вищого антикорупційного суду Володимир Воронько відмовився взяти екс-президента України Віктора Януковича під варту у справі про Межигір'я. САП оскаржить відмову в застосуванні запобіжного заходу колишньому президенту України.

Про це зазначається у повідомленні пресслужби ВАКС.

Під час засідання 26 жовтня адвокати наполягали, що Янукович не отримав належним чином повідомлення про підозру, кваліфікація по справі неправильна, а експертизи спотворені.

Також вони запевняли, що Янукович готовий співпрацювати: "Сторона звинувачення ховається від Януковича В.Ф., а не останній від обвинувачення".

"Його підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209, ч. 5 ст. 368 КК України. Причини відмови – порушення правил оголошення підозрюваної особи у міжнародний розшук. Також, на час подання заяви про обрання запобіжного заходу органи досудового розслідування не відновили розслідування у даному кримінальному провадженні, як того вимагає законодавство", - йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, прокурор клопотав про взяття президента-втікача під варту, в разі його затримання.

"Причини відмови - порушення правил оголошення підозрюваної особи в міжнародний розшук. Також, на момент подачі заяви про обрання запобіжного заходу органи досудового розслідування не відновили розслідування в даному кримінальному провадженні, як того вимагає законодавство" - пояснили у ВАКС.

b668834-sprava-yanukovycha-12-10.png

Повний текст ухвали буде складено та проголошено 30 жовтня 2020 року о 16 год. 30хв.

Привласнення Межигір'я:

  • За версією слідства, в 2002 році третій президент Віктор Ющенко передав комплекс "Межигір'я" у відання Кабінету міністрів від Державного управління справами (ДУС). В цей час Віктор Янукович був прем'єр-міністром і, нібито, користуючись службовим становищем, вивів активи з-під обмежень закону України "Про приватизацію державного майна", але в 2005 комплекс повернули ДУС.
  • Уже в 2007 році Янукович звернувся з листом до президента Ющенка з проханням обміняти майно комплексу відпочинку "Пуща-Водиця" вартістю 540 млн грн на приміщення приватної фірми.
  • На День народження Віктора Януковича в 2007 році Ющенко нібито секретним розпорядженням надав йому в користування дачний будинок на території комплексу "Пуща-Водиця".
  • Син Януковича Олександр привернув колишнього охоронця на роль директора ТОВ "Медінвестрейд", а Литовченко (з оточення сім'ї Януковича) в серпні 2007 запропонував стати одним із засновників і директором ТОВ "Танталіт", яке в подальшому мало стати набувачем майна.
  • В цьому ж році Едуард Ставицький як голова правління НАК "Надра України" ініціював розгляд питання про проведення обміну майна комплексу відпочинку "Пуща Водиця" на нежитлові будівлі ТОВ "Медінвесттрейд", що призвело до укладання договорів міни та переходу майна у власність товариства ТОВ "Медінвестрейд ", а в подальшому і ТОВ" Танталіт ".
  • У 2013 році майном заволодів Сергій Клюєв як власник частки в ТОВ "Танталіт" за заниженою в декілька разів ціною (89 млн 303 тис. 560 грн, при сукупної ринкової вартості за оцінками експертизи в 540 млн 92 тис. Гривень).
  • Screenshot_3.png

Нагадаємо, суд зобов’язав Київську міську державну адміністрацію завершити будівництво житлового комплексу "Деміївський квартал" у зв’язку з неспроможністю забудовника продовжувати будівництво. Добудова має відбутись без додаткового залучення коштів фізичних осіб, які вже виконали фінансові зобов’язання перед замовником будівництва та отримали квартири по акту прийому-передачі.


Вийти в ефір
05.12