Останні новини

Влада має не просто скасувати планові операції, а розробити план лікування для нековідних пацієнтів - кардіолог Катерина Амосова

Починаючи з 9 листопада в Україні відмінили планові операції та госпіталізації, це не стосується пацієнтів з онкологічними захворюваннями, вагітних та госпіталізацій та опреацій, від яких залежить життя. Катерина Амосова, лікар-кардіолог, доктор медичних наук та професор вважає, що на такий крок влада пішла аби зекономити не тільки ліжка в медичних закладах, а й бюджетні кошти.

Про це вона розповіла в ефірі телеканалу Kyiv Live.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/eZowwgBJBrk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

“Я думаю, що крім того, аби заощадити ліжка, метою цього заходу може бути заощадження грошей. Оскільки за тією моделлю, за якою зараз фінансується наша медицина, - гроші йдуть за пацієнтом, лікарні отримують гроші за пролікованих пацієнтів” - пояснює експерт.

Вона розповіла, що це не стосується низки галузей медицини, зокрема онкології, та операцій, відтермінування яких несе загрозу для пацієнта.

“Ковідна епідемія триватиме ще десь ріке, поки не утвориться колективний імунітет, тому завдання влади розробити маршрути для нековідних пацієнтів, які будуть відомі як лікарям, так і пацієнтам. Ці пацієнти не мають страждати від того, що зараз триває пандемія” - наголошує Катерина Амосова.

Госпіталізувати пацієнта чи ні, а також проводити йому операцію, чи ні визначає лікар, але госпіталізації погоджуються з адміністрацією лікарні.

“Саме тому, читаючи в соціальних мережах різні коментарі щодо медиків в період ковіду, я закликаю українців розуміти, що над лікарем є адміністрація. І, зокрема, той безлад, щодо поганої організації роботи первинної медичної ланки і екстреної медичної допомоги - це не медики, які там працюють винні. Це має бути якісний менеджмент з боку тих, хто називає себе менеджерами” - закликає медик та наголошує, що такий підхід стовідсотково може породжувати корупцію.

Нагадаємо, у квітні 2020 року парламент прийняв зміни до закону про держбюджет на 2020 рік. Тоді був створений спецфонд по боротьбі з коронавірусом у 64,7 мільярда гривень. За словами влади час, карантин і кошти фонду мали підготувати систему охорони здоров'я до протидії коронавірусу. Kyiv Live розібрав звіт Міністерства фінансів щодо видатків з фонду боротьби з коронавірусом. 

Вийти в ефір
23.11