Останні новини

"Вникайте в суть нацистських і комуністичних злочинів": у Інституті нацпам'яті прокоментували марш СС "Галиччина"

Керівництво установи впевнене, що абсолютна більшість українців не підтримує такі дії.

Прославляння військ СС є неприпустимим для європейської країни - вважає голова Українського інституту національної пам'яті Антон Дробович після маршу на честь СС "Галичина" у Києві. За його словами, маршами, популістичними гаслами та сумнівними кричалками до побудови сильної та відповідальної політичної нації не наблизитись.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Facebook-сторінку голови Українського інституту національної пам'яті Антона Дробовича.

Читайте також: Кільцеву дорогу перекриють на 3 місяці: як об'їхати ділянку

Очільник інституту розповів, що не розуміє, чим "завинили" вишиванки, що їх використовують під час маршів на честь нацистських військових підрозділів. Ба більше - глорифікація військ СС - це неприпустимо для європейської країни, і навряд ці дії підтримує абсолютна більшість українців. Саме тому треба вивчати історію і "відкрито розбиратися у складних питаннях".

"Чому взагалі з‘являлися нацистські добровольчі підрозділи, звідки бралися всі ці корпуси, дивізії, легіони та батальйони (угорські, французькі, російські, білоруські, українські, італійські, латвійські, естонські, албанські...), чого прагнули люди, які там служили? Через відповіді на такі питання можна краще зрозуміти причини і перебіг Другої світової війни, вникнути у суть нацистських та комуністичних злочинів, взагалі політики тоталітарних держав", – зазначив Дробович.

Додамо, 28 квітня у центрі Києва відбувся марш на честь дивізії СС "Галичина", у якому брали участь онуки ветеранів дивізії СС "Галичина", представники Суспільства майбутнього, Правого Сектора, ВО "Свобода", спілки ветеранів АТО, ініціативи Ukrainian military Honor.

Марш СС.png

Фото: Фокус

23 вересня 2020 року Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення, що символіка дивізії СС "Галичина" не належить до нацистської.

СС були парамілітарною організацією у складі збройних сил Німеччини напередодні і під час Другої світової війни. Штурмові загони Націонал-соціалістичної німецької робітничої партії (Schutzstaffel der NSDAP) з'явилися у 1921 році, у 1925 році вони стали Захисними загонами, у 1934 році – окремою організацією, а в 1939-1945 роках СС (Waffen-SS) фукнціонували як військовий підрозділ і брали участь у Голокості.

Українська дивізія січових стрільців "Галичина" або 14-та гренадерська дивізія військ СС "Галичина" входила у складі військ Ваффен-СС Німеччини у 1943-1945 роках. Вступаючи до лав німецьких збройних сил, українці розраховували на те, що отримають від німців військову підготовку і зброю, необхідні для боротьби за самостійну Україну. 

Паралельно діяла Українська повстанська армія (УПА). СС "Галичина" у квітні 1945 року перетворили на 1-шу українську дивізію Української національної армії (УНА).

Нагадаємо: 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.05