Останні новини

Водойми вдихнуть на повні груди: навіщо комунальники ставлять в озера очерет

Для чого комунальники вставлять очерет у ополонки на київських озерах

На київських водоймах помітили комунальників із "дивним обладнанням". Чоловіки та жінки в оранжевих костюмах встановлюють в ополонки оберемки очерету.

Для чого комунальні служби використовують очерет – розповість Kyiv Live.

Київські комунальники з КП "Плесо" використовують для насичення водойм киснем "підручні методи". Виявляється, очерет, який вставляють у водойми, виконує одразу кілька важливих функцій.

плесо.jpg

Річ у тім, зо дослідна лабораторія КП "Плесо" виявила нестачу кисню у 4 київських озерах.

Про це написали на сторінках КП "Плесо" у соцмережах.

"Фахівцями хімічної лабораторії КП "Плесо" було проведено дослідження проб води на вміст розчиненого кисню в озерах системи Опечень, а також Вербному, Білому і Міністерському.

За результатами випробувань у чотирьох озерах з дев'яти рівень кисню не відповідає нормативним документам", - написали в мережі.

плесо2.jpg

Тож, комунальники вирішили використовувати для "аерації" водойм – ополонки і очерет, який не дає прорізям замерзати.

"Зважаючи на це, спеціалісти КП "Плесо" розробили план заходів з насичення водойм киснем та запобігання замору риби. Було зроблено ополонки на озерах Опечень-3, Опечень-4, Опечень-5 та Опечень-6, в них було занурено снопи з очерету, що допомогає насичувати водойми киснем, а також запобігає швидкому замерзанню ополонок.

Ці роботи виконали водолази спеціалізованої аварійної рятувально-водолазної служби (САРВС) спільно з мобільною бригадою служби утримання водних об'єктів КП "Плесо", - написали комунальники.

плесо3.jpg

Чиатайте такожСолом'янський виявився "найдієвішим" у Києві: КМДА склала рейтинг за ефективністю по районах

Такі з маніпуляції провели на масиві Троєщина й Райдужний, де брак кисню виявили в трьох водоймах (озеро Малинівка та кар'єри на вул. Данькевича та Крайній) з десяти досліджених.

плесо4.jpg

"Водолази спеціалізованої аварійної рятувально-водолазної служби разом зі спеціалістами служби утримання водних об'єктів КП "Плесо" оперативно зробили ополонки на водоймах з низькими показниками кисню задля запобігання замору риб", - написали у соцмережах.

Нагадаємо

 Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
02.03