Останні новини

Вплив дистанційного навчання? Експерт з кібербезпеки про те, хто в інтернеті впливає на дитячий суїцид

Через карантин і дистанційне навчання у школярів відкрився більший доступ до інтернету

Україну сколихнула хвиля дитячих суїцидів, викликаних неконтрольованими відео в мережі, де підлітків спонукають вжити певну кількість пігулок та перевірити реакцію організму. Напередодні двоє 13-річних дівчаток з міста Боярка, що під Києвом, "пішли на повідку" та виконали інструкції з відео - вжили кожна по 40 таблеток дротаверину. Як наслідок, одна з них загинула від отруєння ліками. Згодом в Умані двоє школярок повторили "челендж" і також вжили по 10 пігулок та 15-річний киянин вчинив те ж, через що потрапив до лікарні. Благо, життю останнім нічого не загрожує.

На зв'язку зі студією Kyiv Live був експерт з кібербезпеки Сергій Денисенко та розповів, чому у мережі існують смертельні "челенджі".експерт.PNG

Фото: скріншот

Отруєнню пігулками серед дітей передували масові стрибки підлітків з балконів або вікон багатоповерхівок. Так, лише за лютий у Києві та області було зафіксовано п'ять смертельних випадків. Існують твердження, що це може бути чергова гра, на кшталт "синього кита" або "момо", що не так давно шокували світ своїми наслідками.

"По-перше, ці групи існували, існують і будуть існувати надалі, навіть правоохоронці не зможуть припинити їхню діяльність. Що стосується дітей, проблематика в тому, що більшість дітей сидять на карантині і в них відкривається більший доступ до інтернету. Як показує практика, змови проти дітей, що поширені у різних відео або іграх, створюють психічно хворі люди, котрі за рахунок дитячих самогубств намагаються самоствердитись",- розповів Денисенко.

Як викрити злочинців?

Зі слів експерта з кібербезпеки, правоохоронці діють у випадку, коли наступають наслідки. Тому не відбувається ніяких дій щодо блокування соцмереж, пошуків злочинців, що примушують дітей до суїцидальних мотивів, відсутні самі механізми взаємодії між правоохоронцями різних країн щодо пошуку злочинців.

Додає, що ініціювати таку діяльність мають правоохоронці та сприяти власне попередженню таких злочинів.

<iframe width="853" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/1xEKu4TeNc0" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
01.03