Останні новини

Ввозили один товар, продавали "інший": викрито масштабну "схему" імпортерів

За перший квартал року підприємці приховали сотні мільйонів ПДВ.

Державне бюро розслідувань викрило фірми-імпортери, які з початку року не сплатили ПДВ на понад 270 мільйонів гривень. Вони по документах ввозили один товар, а продавали зовсім “інший”.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу ДБР.

Читайте також: Податки на карантині: як працюють центри обслуговування в умовах локдауну

Держбюро розслідувань спільно з Державною податковою службою провели вибірковий аналіз окремих фірм-імпортерів та виявили факти маніпуляцій податковою звітністю, що завдало збитків державі на сотні мільйонів гривень.

Співробітники відомств встановили, що суб’єкти підприємницької діяльності імпортували товари та реалізовували їх в Україні, однак не відображали відповідні відомості у податковому обліку. Застосовувалася схема пересортування, тобто товар купувався за однією номенклатурою, а реалізовувався за іншою. При цьому суб’єкти господарювання виводили імпорт в тіньовий обіг, реалізовуючи товар за готівку, а податкові зобов’язання – ПДВ, за гроші передавали іншим юридичним особам, що займаються так званими "скрутками".

Лише протягом січня-березня 2021 року таким чином був реалізований товар на 1,6 млрд грн, чим завдані збитки державі на суму понад 270 млн грн.

Розслідування цієї та низки інших масштабних схем за фактами зловживань при ввезенні в Україну та розмитненні товарів, а також можливої причетності до оборудок співробітників митної та податкової служб триває і перебуває на постійному контролі керівництва ДБР.

Нагадаємо:

  • Служба безпеки України викрила корупційний механізм розкрадання коштів “Укрзалізниці”. Керівництво регіональної філії “Львівська залізниця” спільно з підрядником привласнили більше 20 мільйонів гривень та планували поширити схему на інші підрозділи УЗ.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
10.05