Останні новини

Вийшли рятувати феміністок, а про себе забули: що не так із "Традицією й порядком", які виходять боротись з жінками

Хто такі "Традиція і порядок", де вони "засвітились" та кого вже врятували

8 березня на столичній Михайлівській площі - поряд із традиційним маршем жінок відбудеться ще одна акція. Праворадикальний рух "Традиція і порядок" (ТіП) анонсував "спецоперацію з порятунку феміністок". Запрошення, в яких "дівчат" закликали кинути напризволяще їхніх "негарних подруг фемок" і звернути увагу на красивих "патріархальних" хлопців із ТіП, розлетілись мережею і викликали неабияке обговорення.

Kyiv Live розповість, хто такі "Традиція й порядок", як вони пов’язані з гучними акціями і скандалами та що про "креатив" праворадикалів думає громадськість і юристи.

Рятувати феміністок

Про акцію "з порятунку феміністок" написали у соцмережах ТіП. У запрошенні зазначали, що протягом проведення акції на Михайлівській – працюватимуть спеціальні мобільні пункти сватання.

До тексту, який починався вельми поетично, а завершився висловлюваннями про зовнішність і "проблеми феміністок", додали яскраву картинку. На ній – молодик із рятувальним кругом прямує до дівчини в "патріархальній" чорній сукні і з підібраним волоссям – очевидно, це вже "врятована" майбутня дружина ТіПівця.

"Весна - пора кохання. Це відчувають й ті нещасні дівчата, яких затягнули на марш їхні некрасиві потягані подруги-фемки. Нам прикро щоразу бачити в їхніх очах печаль через те, що замість побачень з красивими парубками, дівчат заганяють за спини сотень страшних поліцейських і змушують горлати гасла про злий патріархат, значення яких бідолашні дівчата навіть не розуміють. А після цих мракобісних збіговиськ нещасні дівчата нишком дивляться історії в Інстаграм красивих хлопців з “Традиції і Порядку” та лайкають наші фото, нібито ненароком", - написали в запрошенні.

Дівчат запевнили, що боятись тепер нема чого - і їх точно порятують.

"Насправді патріархат любить вас! Цього року ви можете набратися сміливості, покинути своїх огидних подруг-фемок, одержимих ненавистю до краси та чоловіків та нарешті сходити на побачення з вродливим хлопцем. Ми оголошуємо операцію з порятунку феміністок", - написали у ТіП.

операція.jpg

"Уже завтра всі злостиві жіночки України будуть відпрацювати отримані гранти. Для цього вони виведуть на проспекти і площі наших міст обдурених дівчат підліткового віку, вселивши у їхні голови маячню про нерівність, гендери і права людини.

Ми ж, як представники прославленого патріархату і прихильники усього прекрасного, також вийдемо на вулиці, аби врятувати їх з лап дрібнобуржуазних кошолок", - написав на сторінці у Facebook лідер руху Богдан Ходаковський.

ход.jpg

Окрім того, в соцмережах руху з’явилась креативна анкета одного із "учасників акції порятунку" - Андрія. У анкеті хлопець вказав, що вік у нього "стиглий, як весняний день", а сам він – "статний лицар у стильних обладунках і з довгим мечем".

78.jpg


Що каже юристка

Про креативне запрошення дівчат від ТіП Kyiv Live поговорив із юристкою, захисницею прав жінок Олександрою Матвійчук. Фахівчиня стверджує, що акція відбувається законно, але до неї є певні запитання.

"Із точки зору права - свобода мирних зібрань передбачає можливість контрзібрань. Їхні учасники мають право висловити незгоду із поглядами учасників основного зібрання. Тоді правоохоронці мають забезпечити охорону кожного з них, аби усі одночасні зібрання могли бути проведені у межах взаємної "видимості та чутності" та відбулися мирно. До всього стандарт свободи мирних зібрань акцентує тільки на забороні закликів до насильства, а вже питання етики він не охоплює. На жаль, наше суспільство у своїй більшості нечутливе до гідності один одного", - сказала Олександра.

Також фахівчиня звернула увагу на образливі формулювання у запрошенні.

"У демократичному суспільстві можуть бути різні точки зору. Для мене висміювання боротьби жінок за рівні права із чоловіками та зведення її до "страшних подруг-фемок" просто симптом більш глибшої проблеми. Багато хто в Україні нічого не знає про цю боротьбу та не хоче знати, поки несправедливість не торкнеться його/її особисто. Люди хочуть жити "як в Європі", щоб мати достойну роботу, житло та відчуття захищеності. Але ці речі не існують у вакуумі. Вони можливі тільки за незалежних судів, підзвітної влади та захисту прав кожної людини, і то незалежно від статті чи інших ознак. Для того, щоб "український потяг" рухався треба "купити квиток" та почати поважати один одного", - зазначила юристка.

"Бідні хлопці…"

Запрошення праворадикалів та анкета учасника викликали неабияке обговорення в мережі. Саму акцію назвали креативною, але звернули увагу на образливі частини тексту и "самовпевненість" хлопців з ТіПу.

Про акцію ТіПу написала в соцмережах координаторка проєктів центру прав людини "Зміна" Людмила Янкіна.

"Я ще додала текст до картинки, щоби більше контексту було. Так що, мої красиві подруги, йдете на Марш жінок* 2021 цього року, чи будете залишатись під моїм злим гньотом?

Ахаха! Доблесні Традиція і порядок, які хибно думають, що феміністки - це одинокі дівчата яким "просто мужика хорошого не вистачає", вирішують стати рятівниками і влаштовують під час Маршу жінок 8 березня вотетовотфсьо.

Нагадаю, що хлопці з ТіП діють завжди так, як заманеться - можуть облити кавою чи іншим напоєм дівчину в якійсь не такій футболці, можуть періодично бити дівчат на контрактовій за кольорове волосся або за те, що їм може здаватись, що ці дівчата лесбійки.

Але, раптом, такі женіхі, які в разі чого можуть нанести тілесних ушкоджень, комусь треба - приходьте, там буде насипано", - написала Янкіна.

Якіна.jpg

"А можна щось менш примітивне, ніж "член і шлюб – ліки від усього"? Вже застаріла ідея, років на сто)"

 "Традиції і давай одружимося. Ходаковський віддає останніх лицарів"

6789.jpg

09.jpg

"Хааххахахахвхвхха це дуууууже низько. Заслужене (ганебне, а не почесне) місце в моєму чорному списку 👏"

678900.jpg

 

"Про яку адекватність може йти справа, якщо ви виступаєте проти Маршу за права жінок (наприклад, за ратифікацію Стамбульської конвенції) із аргументами про "огидних, некрасивих і потяганих фемок"?...."

"А від чого (чи від кого) хоч рятувати зібралися? А то мені як філологині з тексту геть не зрозуміло🙄"

54.jpg

"Бідні хлопці ше не знають суворої правди життя, що чоловіки які підтримують гендерну рівність значно сексуальніші"

56.jpg"А хто у вас в цьому році по крєатіву?😂 Цікаво так придумали, звісно"

но.jpg

"Ой, то я, виявляється, та сама потаскана дурна подруга-фемка, доброго дня"

про.jpg

"Тобто красиві парубки і огидні фемки, через яких страждають бідолашні дівчата...

тип.jpg

"От цікаво, а такі тексти можна вважати рекламою? Вони ж і образливі, і дискримінаційні..."


678.jpg

ро.jpg

Хто такі Традиція і порядок, чому про них говорять

Праворадикальний рух “Традиція і порядок" (ТіП) з'явилася в другій половині 2016 року. Учасники заперечують, що є націоналістами, а називають себе “консервативним політичним рухом”.

Відомі своїми численними нападами на представників ЛГБТ-спільноти, зібрання феміністок та "ліберальні" акції.

Лише на початку вересня 2020 в Харкові тричі за тиждень ТіП атакували ком’юніті-центр для ЛГБТ “Прайд-хаб”. Ще раніше представники “Традиції і порядку” зірвали акцію на підтримку ЛГБТ в Одесі - лупцювали людей по голові, погрожували учасницям зґвалтуванням, а також побилися з поліцейськими. Про це написали Укрінформ. Проти учасників відкрили провадження за фактом нападу на правоохоронця під час інциденту. До слова, за "харківські напади" поліція так і не покарала винних.

1564589511-923.jpg

Представники “Традиції і порядку”, ймовірно, також причетні до нещодавнього нападу на сценариста та співведучого “Телебачення Торонто” Єгора Шатайла - через жарт про “традиційну сім’ю”. Про це писали Zaxid. Поліція розслідує напад за ч. 1 ст. 125 Кримінального кодексу України “Умисне легке тілесне ушкодження”. 

У липні 2019-го ТіП провели акцію “Геть сепаратиста Аксьонова” в прес-залі “Укрінформу”, внаслідок якої постраждали троє співробітників агентства і завдано багатотисячний матеріальний збиток. 

"Український досвід переконливо свідчить, що події, подібні до бандитського нападу "активістів" на Укрінформ 30 липня 2019 року, ніколи не бувають спричинені тим, що можна назвати народним протестом. Як правило, за цим стоїть конкретний інтерес того, хто замовляє і фінансує "музику", - висловились тоді представники агенції.

У заяві від "Укрінформу" - свідки зазначили, що поліція "спустила справу на гальмах". 

135204096_882141659281723_1174125776559319887_o.jpg

Лідером ТіПів є 25-річний Богдан Ходаковський, який народився в смт Чоповичі Малинського району Житомирської області. Вищу освіту здобув в НПУ ім. М.П. Драгоманова за спеціальністю “Соціологія”. На парламентських виборах 2019 балотувався до Верховної Ради в Житомирі, набравши 1,4%. У короткій програмі обіцяв підтримувати фермерів та "соціальний ліфт" для молоді.

До “Традиції і Порядку” Ходаковський перебував в організації під назвою “Реванш” (вважається, що “ТіП” утворена на базі “Реваншу”), члени якої у 2015-му штурмували Верховну Раду на Покрову. У 2016 членів організації затримали правоохоронці. У приміщенні, де збирався "Реванш" — виявили і вилучили п’ять гранат, чотири електродетонатори, дві тротилові шашки. До “Реваншу” Богдан Ходаковський був членом “Братства” Дмитра Корчинського.

Так само, як "Братство", з якого він вийшов – ТіП проводить бойові навчання для своїх учасників – молодики тренуються у секціях. Останнім часом "Традиція і Порядок" працюють ще й з дітьми - зокрема проводять змагання з боксу. 

152325329_908513529977869_8116942236539356362_o.jpg

Про себе пишуть так:

“Традиція і Порядок — найбільший в Україні консервативний рух, що об’єднав разом митців та військових, добровольців та держслужбовців, студентів та науковців, бізнесменів та волонтерів. Наша мета — побудова сильної та незалежної держави на засадах патріотизму, ринкової економіки та християнських цінностей. Наші осередки представлені в Києві, Броварах, Харкові, Чернігові, Полтаві, Житомирі, Черкасах, Кривому Розі, Дніпрі та Львові. Усі наші активісти займаються постійним інтелектуальним та фізичним самовдосконаленням, беруть участь у спортивних змаганнях та проходять військові вишколи”, - йдеться на офіційному сайті руху. Там же повідомляється, що “ТіП” випускають друковане і електронне видання, яке “присвячене філософії консерватизму та його ідеям” під назвою “Консерватор”, ініціювали створення бойового крила “Легіони Порядку”.

Згідно інфо в мережі - на сьогодні в складі ТіП близько 2 тис. людей.

600px-Богдан_Ходаковський.jpg

Звернення до Денісової

У вересні 2020 понад 30 громадських організацій звернулися до Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової, щоб вона перевірила, чи відповідає чинному законодавству діяльність праворадикальної організації “Традиція і порядок”. 

Про це йдеться у відкритому листі, опублікованому на фейсбук-сторінці проєкту “Мережі параюристів” громадської організації “Альянс. Глобал”. 

“Ми занепокоєні систематичними та численними випадками безкарного насильства та порушення прав людини, які вчиняються “під брендом” праворадикального угруповання “Традиція і порядок”, уособлюваного в правовому полі однойменною громадською організацією, директором якої є Богдан Ходаковський. За останні декілька місяців, починаючи з 14 червня 2020 року, представники “Традиції і порядку” скоїли щонайменше дев’ять злочинів з мотивів ненависті, більшість із яких ґрунтувалися на мотиві ненависті за ознакою сексуальної орієнтації та ґендерної ідентичності”, – зазначають у заяві.

151547013_907100880119134_4445571532041819681_o.jpg

Операція "порятунку феміністок" в Одесі завершилась затриманням учасників акції. 

Про це, зокрема, написав на своїй сторінці Ходаковський.

"В Одесі учасники руху Традиція і Порядок проводили антифеміністичні акцію "Патріархат вас любить": дарували опонентам квіти та оголошували промови.

Після початку маршу, поліція жорстко затримала наших активістів. Більше десяти людей відправили до райвідділку. Дійшло до дикості, одному з учасників погрожували пістолетом та вирвали волосся, вимагали зізнатися, що він приніс... банер.

То як там, ліберальна диктатура - це все ще хвора вигадка конспірологів?" – написав на сторінці у соцмережах Ходаковський.

Кого вже "врятували"

У 2020 році лідер руху "ТіП" одружився із колишньою лідеркою "Сестринства Святої Ольги" - "антифеміністичного" руху, який утворили напередодні маршу за права жінок 8 березня 2018 року. Тоді ж "сестриці" і вийшли на свою першу акцію протесту.

У Сестринстві сформували своє бачення "справжньої жінки" - має бути в тіні чоловіка, не мати політичних амбіцій та народжувати дітей. 

Однак, поряд із цим - учасниці Сестринства активно виходили на марші та акції протесту (так само як феміністки?). 20 учасниць зривали марші та лекції про права ЛГБТ, знімати ролики про загрозу лібералізму.

Ось кілька важливих пунктів "програми" Олександри Скляр, про які вона розповіла в матеріалі для babel.ua.

то.jpg

  • Наша мета — зупинити наступ лібералізму на нашу країну. Ми говоримо про загрози лібералізму й фемінізму. Займаємося просвітництвом і влаштовуємо контракції на гей-паради і марші за права жінок та ЛГБТ.
  • Фемінізм з людини треба вибивати, бо нам його навʼязують. Спершу жінки відмовилися від патріарха свого життя — батька. Потім відбулася сексуальна революція, яка принесла бездумну сексуальну свободу, феміністки вважали, що це благо. Що ми бачимо тепер? Хвиля харасменту — і ось вже феміністки невдоволені і бʼють на сполох. Не бачите звʼязку?
  • Знайомитися з чоловіком потрібно в церкві, але жінка не може проявляти ініціативу у стосунках. Вона має показувати поглядом, як вона налаштована. Романтику придумали чоловіки. Роль жінки — приймати любов. Чоловікам подобається завойовувати, вони зле почуваються, коли завойовують їх, якщо вони не завоювували "здобич", то в голові відбувається дисбаланс.
  • Жінок вважають електоральним мʼясом, а я, наприклад, не ходжу на вибори. Це мій особистий протест проти використання жінок у передвиборних кампаніях. Феміністки кажуть нам, що для жінки право голосу — це дар, і ми за це маємо дякувати. На мій погляд, це не дар, це вплив політтехнологій. Раніше голосували тільки чоловіки, а зараз жінок взяли й віддали до рук політтехнологів, так вони стали мʼясом, яким можна маніпулювати. Вибори — не останній винахід цивілізації, має бути щось інше, потрібно сісти й придумати нову форму. Вигадувати цю нову форму будуть не жінки, ми ж не вміємо придумувати такі речі.
  • Аборти потрібно заборонити. Їх почнуть робити підпільно, але краще нехай кілька жінок від цього помруть, аніж сотнями тисяч вбиватимуть дітей. Краще, щоб у дитини було бідне дитинство, ніж, щоб її не існувало взагалі. Іноді нас запитують, що робити, якщо зґвалтували й дівчина завагітніла. Народжувати. Не можеш виховати сама, віддай до дитячого будинку, але народжуй.

sklyar.jpg

  • Нас намагаються залякати, що материнство — це складно й страшно. Звісно, коли ти працюєш в офісі до вечора, а вдома у тебе дитина, то так. Але якщо цілком присвятити себе материнству, як робили жінки раніше, то жінка сама захоче і двоє, і троє, і навіть більше дітей.
  • Я вважаю, що я — фашист. Будь-які консервативні погляди в Україні вважають фашизмом. У нас усі, хто не ліберали — фашисти. Багато прекрасних людей називають фашистами. Історично я не дуже добре ставлюся до Гітлера, але деяким фашистам симпатизую.

Після одруження Скляр із Ходаковським - сестринство розпалося, зараз його лідерка пише статті та активно виступає проти абортів та "кохання в мережі". 

Нагадаємо:

  • У Мюнхені невідомі облили пам'ятник Степана Бандери невідомою речовиною. З півдесятка червоних каністр залишили на могилі українського політика.
  • Facebook заблокував повідомлення про "українських неонацистів", яких нібито затримали у місті Воронєж. Замітку з посиланням на ФСБ поширили ряд російських ЗМІ.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04