Останні новини

Вимоги Росії вести переговори з представниками "Л/ДНР" заводять Мінські угоди в глухий кут, — Арестович

Україна навіть теоретично не визнає незаконні збройні формування РФ на Донбасі.

Спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович заявив, що Україна не буде вести переговори з представниками "Л/ДНР". За його словами, Росія, наполягаючи на цьому, фактично блокує переговори.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на Україна 24.

Читайте також: Зеленський відреагував на відведення військ РФ від кордону

За словами Арестовича, для України це принципове питання.

"Наша позиція принципова, вона полягає в тому, що жодних переговорів з так званими "ЛНР" і "ДНР" не буде і не може бути, навіть в умовному просторі, в режимі "фантастика на другому поверсі", — говорить Арестович.

Він також зазначив, що своєю пропозицією Путін відмовився від Мінських угод.

"Путін зробив сьогодні дуже цікаву річ: він фактично дезавуював Мінські угоди. Він сказав "з республіками" ЛНР/ДНР", які Росія ніколи не визнавала до цього... Звичайно, це застереження, але ця обмовка фактично — словесний вихід з Мінських угод", — заявив він

Арестович зазначив, що риторика Росії зрозуміла з самого початку, і вони її не міняють протягом 6 років.

"Тобто ми розуміємо, в яких категоріях вони мислять, на ТКГ видно, що з початку 2014 року ці фірми безперервно проводять одну і ту ж лінію, яка полягає в тому, що потрібно визнати "ЛНР" і "ДНР" так звані, а Росія, яка є стороною конфлікту, відразу стає посередником, як Франція і Німеччина. Вони послідовно всі гуманітарні, економічні, питання безпеки завжди прив'язують до факту визнання. Це важкий глухий кут, мало хто розуміє, як з цього вибиратися. Країна-член Ради безпеки ООН, яка має право вето, послідовно втирає окуляри світовій спільноті", — додав спікер. 

Нагадаємо:

  • Протягом 21 квітня спостерігачі моніторингової місії ОБСЄ зафіксували 279 порушень режиму припинення вогню в Донецькій області. Ще три порушення були зафіксовані в Луганській області.
  • Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що ситуація на Донбасі продовжує залишатися напруженою. Проте, українським військовим наказали не реагувати на провокації ворога.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Теги:
Вийти в ефір
10.05