Останні новини

Виплачують по 6 тисяч за дитину: про пільги й компенсації розповів ексчиновник, який сам усиновив 6 дітей

На кожну дитину країна видає майже 6 тисяч гривень

Без інформаційної кампанії та просвітництва у питаннях усиновлення та вдочеріння в Україні дуже важко виховувати дітей. Особливо відчутною є нестача обміну таким досвідом.

Про це у прямому ефірі Kyiv Live розповів Леонід Лєбєдєв, ексрадник міністра соцполітики 2019-2020 років.

Читайте також: В Україні орфанні хворі складають 5% населення

"Держава на кожну дитину виплачує соціальну допомогу: без десяти гривень 6 тисяч щомісяця. І ці кошти сім'я має витратити на потреби дитини, як у звичайній багатодітній родині. Крім того, деякі родини мають компенсацію на електроенергію. Ці сім'ї також звільнені від податку на нерухомість, бо вони по законодавству виконують функцію держави по відношенню до цих діток. З іншого боку, якщо вони усиновлюють по рішенню суду, то позбуваються будь-яких пільг, на жаль. Я вважаю, що це велика соціальна несправедливість", - зауважив експосадовець, а нині засновник дитячого будинку сімейного типу, батько 6 прийомних дітей.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/YS2CnC2X1rg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

У той самий час дитина може вступити до вишу без конкурсу, так само має пільги для позакласних секцій. В Україні, за словами Лєбєдєва, 5 тисяч родин, що виховують, так само, як він з дружиною, загалом 14 тисяч дітей-сиріт - прийомні родини (до 5 дітей) та дитячі будинки сімейного типу (шість дітей та більше).

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
05.03