Останні новини

Виплата аліментів: за яких умов можна отримати “звільнення” від допомоги дитині

Треба подавати до суду та надавати великий перелік документів.

За певних умов платник аліментів може бути звільнений від таких фінансових зобов’язань. Наприклад, коли виплати стають непідйомним фінансовим тягарем і виплачувати їх просто нічим. 

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайт Безоплатної правової допомоги.

Читайте також: Не "відгуляли" додаткову відпустку на дітей - отримаєте компенсацію

“Відповідно до Сімейного кодексу України, батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. За позовом платника аліментів суд може повністю або частково звільнити його від сплати заборгованості за аліментами, якщо вона виникла у зв’язку з його тяжкою хворобою або іншою обставиною, що має істотне значення. Проте, варто зазначити, що це право, а не обов’язок суду ухвалити відповідне рішення. Тому суд може відмовити в позові, якщо підстави для його задоволення відсутні і матеріальне становище платника дозволяє йому погасити заборгованість. Адже інтереси дитини підлягають захисту в першу чергу”, – йдеться в роз’ясненні.

У випадку, коли особа, з якої стягуються аліменти, вважає, що має вагомі причини для звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів, вона має право звернутися до суду з позовною заявою про звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів.

Позов необхідно пред’являти в суд за зареєстрованим місцем проживання або перебування відповідача. До позовної заяви необхідно додати докази, що підтверджують позовні вимоги.

Такими доказами можуть бути:

 • копія паспорта та ідентифікаційного кода позивача;
 • копія паспорта та ідентифікаційного кода відповідача;
 • копія свідоцтва про шлюб;
 • копія рішення суду про розірвання шлюбу;
 • копія свідоцтв про народження дітей;
 • розрахунок заборгованості по аліментах;
 • довідка про доходи;
 • виписка із медичної карти;
 • чеки, що підтверджують витрати на медикаменти, лікування;
 • пояснення свідків, тощо.

Законом України “Про судовий збір” встановлено, що за подання позовної заяви про звільнення від нарахованої заборгованості по сплаті аліментів, позивач зобов’язаний сплатити 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, крім випадків, коли останній звільнений від сплати судового збору.

Нагадаємо:

 • Згідно з бюджетом України на 2021 рік, прийнятим Верховною Радою у грудні 2020 року та пізніше підписаним президентом України, українці мають відчути покращення умов свого життя: а саме підвищення прожиткового мінімуму та мінімальної зарплати. Щоправда, дехто не розуміє суть цих значень та чому між ними грошова прірва у майже 4000 гривень.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04