Останні новини

Вищий антикорупційний суд заарештував 674 млн на рахунку Держказначейства: на що мали йти гроші

Розслідування по цій справі ведеться ще з серпня 2020 року

За клопотанням Національного антикорупційного бюро та САП Вищий антикорупційний суд наклав арешт на 674 млн грн в Держказначействі. Ці гроші мали йти на відшкодування податку на додану вартість компаніям, які задіяні в корупційних схемах.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу НАБУ.

Читайте також: Кіберполіція викрила зловмисників, через яких мобільні оператори втратили півмільйона гривень

Рішення ВАКС відправив до казначейської служби в Одеській області. Суд використав докази детективів бюро, які свідчили про те, що підстав для відшкодування ПДВ немає. Серед іншого, на складах, де фігуранти недостовірно відмічали зберігання своїх товарів, що нібито не могли продати, нічого не було, а самі приміщення були взагалі непридатними. Насправді компанії імпортували та продавали товари, але не вказували це в податковому обліку. Слідчі обшукали 39 складів у Одеській області впродовж грудня 2020 - лютого 2021 року. 

Мова йде про 20 компаній, якими володіють одні й ті самі особи, за якими пильно спостерігають детективи НАБУ ще з серпня 2020 року.

Слідство встановило, що вони причетні до необгрутованого отримання компенсації ПДВ з держбюджету. Підставою для початку розслідування стало зокрема звернення  голови Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування оприлюднених у ЗМІ фактів можливих корупційних дій посадових осіб органів державної влади.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
23.04