Останні новини

Вже є "зацікавлені сторони": названі потенційні покупці державного "Укргазбанку"

Це можуть бути як інвестори з-за кордону, так і українські банки

До Міжнародної фінансової корпорації (IFC) вже звернулися сторони, зацікавлені у купівлі поки ще державного "Укргазбанку". Наразі IFC разом з банком і його акціонером, Міністерством фінансів України, приступила до розроблення дорожньої карти приватизації із зазначенням термінів і основних етапів. 

Про це розповів Джейсон Пеллмар, глава регіонального представництва IFC в Україні, Білорусі та Молдові, повідомляє Kyiv Live з посиланням на НВ Бізнес.

Читайте також: У Нацбанку назвали умови припинення співпраці з МВФ та наслідки

Він нагадав, що метою кредитної угоди IFC з "Укргазбанком" є сприяння приватизації першого великого державного банку в Україні, що в майбутньому може служити прикладом для приватизації інших банків.

“Конвертований кредит (з боку IFC, - ред.) у 30 млн євро є одним з етапів цього процесу. Кредитна угода передбачає позику терміном на 5 років, при якій IFC отримує можливість конвертувати її в частку в акціонерному капіталі "Укргазбанку" у розмірі до 20%. Наше рішення щодо конвертації буде засновано на кількох факторах, включно з виконанням банком умов державної стратегії реформування банківського сектора України”, - сказав Пеллмар.

За його словами, ще до підписання цієї угоди було зроблено багато кроків щодо підготовки банку до приватизації: IFC консультувала "Укргазбанк" у питаннях зеленого фінансування і допомогла йому стати провідним еко-банком в країні. Також організація з "Укргазбанком" працювали над програмою для малого і середнього бізнесу, а також програмою глобального торгового фінансування.

“Тепер IFC разом з банком і його акціонером, Міністерством фінансів України, приступила до розроблення дорожньої карти приватизації із зазначенням термінів і основних етапів. Наша кінцева мета - сприяти передачі "Укргазбанку" у власність стратегічного інвестора”, - розповів представник IFC.

Що стосується імені майбутнього власника, то Пеллмар зазначив, що його поки рано називати, хоча до IFC вже звернулися певні зацікавлені сторони. 

“Це можуть бути банки всередині країни, в регіоні або навіть міжнародні банки, які захочуть використовувати "Укргазбанк" як платформу для зростання з уже наявного портфеля. Є напрями бізнесу банку, які можуть залучити широке коло зацікавлених сторін”, - додав Пеллмар.

Нагадаємо:

  • Офіс президента закликав керівництво НБУ припинити чвари, відкинути персональні амбіції та продовжити роботу задля макроекономічної стабільності України та процвітання кожного громадянина.
  • Проти кількох співробітників НБУ, які працювали над розслідуванням та націоналізацією ПриватБанку у 2016 році, зокрема - першої заступниці голови НБУ Катерини Рожкової, ведеться розслідування. Їм може загрожувати звинувачення у держзраді та розкраданні.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
11.04