Хто нестиме відповідальність за можливі ризики в Україні? Зоряна Скалецька про вакцинацію від COVID-19 в ефірі Kyiv Live
Скалецька заявила, що незабаром українці, що не входять до групи ризику зможуть вакцинуватися у приватних клініках
На прямому зв'язку зі студією телеканалу Kyiv Live була екс-міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька та розповіла про екстрений режим вакцинації від коронавірусу в Україні, можливі варіанти щеплення певними препаратами та дати появи вакцини для населення України, що не входить до групи ризику.
Про це повідомляє Kyiv Live.
Читайте також: 52% українців не готові робити щеплення від коронавірусу
Законопроєкт екстреного режиму вакцинації від коронавірусу в Україні: добре це чи погано і які наслідки матиме?
"Тут є дві тези, котрі варто сказати: перше - подібні норми про екстрене застосування і реєстрацію препаратів, котрі не закінчили фазу своїх досліджень, є в багатьох інших країнах і фактично цей законопроєкт досить детально відтворює норми інших держав, лише його треба прописати під українські реалії. Другий компонент - в разі застосування в екстреному порядку вакцини, потрібно чітко розуміти, хто несе відповідальність за можливі ризики, можливі побічні реакції, негативні наслідки після щеплення. Є країни, в яких це прописано в законодавстві і відповідальність несе держава, а є країни, де покладаються на постачальника або виробника",- відповіла Зоряна Скалецька.
Натомість, очільник спілки Національної медичної палати України Сергій Кравченко каже, що жодна з 10 вакцин, які зараз зареєстровані у світі за процедурою екстреної вакцинації, не завершили третю фазу клінічних випробувань. За його словами, даний законопроєкт є абсолютно ганебним, через те, що ним не передбачена розробка національної процедури проведення екстреної реєстрації вакцин від COVID-19.
Чи не буде в Україні проблем із вакциною Sinovac Biotech?
"Наразі вона навіть не подана на реєстрацію і не пройшла певні процедури. Я сподіваюсь, інформація, яка буде подана про вакцину, свідчитиме про її безпечність для українців. Не реєструвати лише з політичних цілей - я вважаю неправильним та некоректним щодо інтересів України",- відповіла Скалецька.
Чи ведуться роботи по закупці вакцини на населення України, крім груп ризику?
За словами Скалецької, швидкість вакцинування в Європейських країнах не є такою великою, як, до прикладу, у Ізраїлі. Якщо Україна зможе за місяць провакцинувати 500 тисяч людей - це буде великим успіхом. Якщо так, то на думку Скалецької, в Україні піде два роки на вакцинування груп ризику. Для усіх інших - швидше за все, скоро з'явиться на приватному ринку вакцинація за власні кошти.
Дивіться сюжет Kyiv Live, аби дізнатися більше:
<iframe width="1349" height="488" src="https://www.youtube.com/embed/JxXdTp5sxsw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>
Нагадаємо:
- Доки в Україні та світі уся увага прикута до пандемії коронавірусу та вакцини від невідомої інфекції, всі чомусь забули про інші хвороби, які нікуди не зникли та продовжують лютувати серед людей. До прикладу, у державі зараз не вистачає вакцини від вітряної віспи, а особливо від нестачі потерпають однорічні діти.
- В Україні за 21 січня на коронавірус захворіли 5 348 людей. Зокрема, захворіли 164 дитини та 225 медпрацівників. До лікарень із хворобою госпіталізовано 1 900 осіб. За 21 січня одужало 14 239 осіб. На жаль, є й жертви вірусу - 163 українці померли.
Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!