Останні новини

Хто нестиме відповідальність за можливі ризики в Україні? Зоряна Скалецька про вакцинацію від COVID-19 в ефірі Kyiv Live

Скалецька заявила, що незабаром українці, що не входять до групи ризику зможуть вакцинуватися у приватних клініках

На прямому зв'язку зі студією телеканалу Kyiv Live була екс-міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька та розповіла про екстрений режим вакцинації від коронавірусу в Україні, можливі варіанти щеплення певними препаратами та дати появи вакцини для населення України, що не входить до групи ризику.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: 52% українців не готові робити щеплення від коронавірусу 

Законопроєкт екстреного режиму вакцинації від коронавірусу в Україні: добре це чи погано і які наслідки матиме?

"Тут є дві тези, котрі варто сказати: перше - подібні норми про екстрене застосування і реєстрацію препаратів, котрі не закінчили фазу своїх досліджень, є в багатьох інших країнах і фактично цей законопроєкт досить детально відтворює норми інших держав, лише його треба прописати під українські реалії. Другий компонент - в разі застосування в екстреному порядку вакцини, потрібно чітко розуміти, хто несе відповідальність за можливі ризики, можливі побічні реакції, негативні наслідки після щеплення. Є країни, в яких це прописано в законодавстві і відповідальність несе держава, а є країни, де покладаються на постачальника або виробника",- відповіла Зоряна Скалецька.

Натомість, очільник спілки Національної медичної палати України Сергій Кравченко каже, що жодна з 10 вакцин, які зараз зареєстровані у світі за процедурою екстреної вакцинації, не завершили третю фазу клінічних випробувань. За його словами, даний законопроєкт є абсолютно ганебним, через те, що ним не передбачена розробка національної процедури проведення екстреної реєстрації вакцин від COVID-19.

Чи не буде в Україні проблем із вакциною Sinovac Biotech?

"Наразі вона навіть не подана на реєстрацію і не пройшла певні процедури. Я сподіваюсь, інформація, яка буде подана про вакцину, свідчитиме про її безпечність для українців. Не реєструвати лише з політичних цілей - я вважаю неправильним та некоректним щодо інтересів України",- відповіла Скалецька.

Чи ведуться роботи по закупці вакцини на населення України, крім груп ризику?

За словами Скалецької, швидкість вакцинування в Європейських країнах не є такою великою, як, до прикладу, у Ізраїлі. Якщо Україна зможе за місяць провакцинувати 500 тисяч людей - це буде великим успіхом. Якщо так, то на думку Скалецької, в Україні піде два роки на вакцинування груп ризику. Для усіх інших - швидше за все, скоро з'явиться на приватному ринку вакцинація за власні кошти.

Дивіться сюжет Kyiv Live, аби дізнатися більше:

<iframe width="1349" height="488" src="https://www.youtube.com/embed/JxXdTp5sxsw" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо: 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
28.02