Останні новини

Хто та за скільки може купити ПриватБанк: ЗМІ вказали на "негативну спадщину"

Західних інвесторів він скоріше за все не зацікавить.

Глава НБУ Кирило Шевченко публічно анонсував продаж “ПриватБанку”. Однак питання, хто купить один з найбільших українських банків, залишається відкритим. Також різняться думки щодо ціни, яку можна виручити за Приват.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на сайт МінФін.

Читайте також: Стали відомі фінансові показники ПриватБанку за I квартал

Купити “Приватбанк” теоретично може інвестор, який би домовився з колишніми власниками державного банку про ненапад. Тому, це навряд чи можливий варіант для західних банківських груп. 

Зазначається, що група “Альфа” цілком могла б піти на таку угоду, але є питання — чи готова вона на поглинання “монстра” ринку. у лютому була інформація про наміри Альфа-Банку купити відносно невеликий Ідея Банк, але далі розмов справа не пішла.

Домовитися з Коломойським, по ідеї, міг би великий вітчизняний бізнесмен. Наразі серйозні інтереси в банківській системі мають:

  • Рінат Ахметов, який контролює ПУМБ — найбільший банк з національним власником. Його група SCM ніколи не заявляла про плани нових, тим більше, великих покупок банківських активів.
  • Олександр Ярославський, який тільки в минулому році повернувся до вищої банківської ліги, придбавши Банк Кредит Дніпро у Віктора Пінчука. Йому потрібен час на перетравлення цієї непростої покупки.
  • Сім'я Суркісів після націоналізації Привату отримала контроль над його колишнім сателітом — А-Банком. Зараз банк має гарні позиції в роздрібному бізнесі. Брати Суркіси судяться з Приватом з приводу депозитів на загальну суму понад $ 200 млн, які були примусово конвертовані в капітал банку, як кошти пов'язаних осіб.
  • Сергій Тігіпко, банківський бізнес якого останнім часом активно зростає органічно. Навряд чи бізнесмен придбає Приват, оскільки НБУ не дозволив Тігіпку купити “проблемний” Промінвестбанк

Що стосується придбання Прибатбанку західними інвесторами, то це дуже малоймовірно. 

"З 4 українських держбанків теоретично іноземцям може бути цікавий Приватбанк саме завдяки ринковій частці у роздрібному бізнесі — майже 20 млн клієнтів. Банк № 1 на ринку дуже технологічний. Ось ця частина дуже цікава. Але ось негативна спадщина у вигляді проблемного портфелю кредитів бізнесу, судові суперечки з колишніми власниками, швидше за все, роблять такий продаж наразі неможливим”, — розповів Томаш Фіала, власник Dragon Capital.

Яка ціна?

Інвестбанкір Томаш Фіала говорить, що багато що залежить від розмірів і прибутковості конкретного банку. 

“Є банки, які коштують менше капіталу, а є, наприклад, Райффайзен, який торгується з оцінкою 2 капіталу”, — говорить інвестбанкір.

Водночас, міноритарний пакет Укргазбанку оцінили всього у половину капіталу.

Власний капітал Привату на 1 березня становить трохи менше 54 млрд грн. Якщо рівнятися на Райффайзен Банк Аваль, то за Приватбанк можна виручити 110 млрд грн, тобто менше $ 4 млрд.

“Один авторитетний банкір вважає, що Приват можна продати за $ 5 млрд з урахуванням премії за контроль”, - йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що у процесі націоналізації держава витратила на Приват майже 200 млрд грн.

Нагадаємо:

  • ПриватБанк найближчим часом планують виставити на продаж, сподіваючись зацікавити міжнародних інвесторів.
  • Найбільш ймовірним кандидатом на посаду голови правління Приватбанку є Герхард Бьош, який наразі займає посаду першого заступника голови Райффайзен Банку Аваль. Банкір є “старожилом” банківської системи.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є! 

Вийти в ефір
08.05