Останні новини

"Хворих на COVID-19 в рази більше, ніж вказує статистика": лікарі готуються до "напливу" нових випадків після новорічних свят

Медики кажуть, що більшість хворих не роблять ПЛР-тести

Столичні медики дійшли до висновку, що у Києві кількість хворих на коронавірус у рази більша, ніж вказує офіційна статистика. Справа в тому, що українці не роблять тести, а відразу починають лікування.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на Obozrevatel.

Сімейні лікарі зізнаються, що не бачать сенсу відправляти пацієнтів на ПЛР-тести, а тим паче безкоштовні, оскільки результати аналізів будуть відомі лише за кілька днів, а починати лікування потрібно негайно.

"Ми вже навчилися відрізняти коронавірус. І головне знаємо, який перебіг буде у хвороби, важкий чи ні. Тому починаємо відразу лікувати, а не тестувати. Тим більше, ефективність наших ПЛР-тестів дуже низька. Я не знаю, в чому причина – в тому, як їх роблять або які тести закуповують", – поділилася сімейна лікарка Шевченківського району Києва.

Зі слів іншого медика того ж району, люди хворіють сім'ями, а тести ніхто здавати не хоче, бо і так зрозуміло, що це коронавірус. Якщо в сім'ї немає літніх або людей із діабетом, хворим серцем, то ніхто на тести гроші не витрачає. Купують ліки. 

Лікарка додає, що пацієнтів не стало менше і щодня її телефон "червоний" від дзвінків. А після новорічних свят та відпусток, зізнається медик, готується до авралу.

Нагадаємо, на Київщині за добу виявили 588 випадків COVID-19. Протягом 14 січня госпіталізували 40 хворихЗа останню добу одужало 547 осіб, у тому числі 20 дітей.

Вийти в ефір
06.03