Останні новини

"Я нічого не винна, тим більше Україні та українській мові": 15-річна TikTok-блогерка опинилася в центрі мовного скандалу

Дівчину вже додали в список "Миротворця"

У Києві знову розгорівся мовний скандал навколо TikTok-блогерки. 15-річна Ліза Леоненко сказала у своєму відео, що їй абсолютно не потрібна українська мова. За її словами, якщо людина не любить державну, то навіщо нею розмовляти. Більше того, школярка заявила, що не буде навіть дружити з тим, хто розмовляє українською.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пост Ігоря Колесника у Facebook, що опублікував скандальне відео блогерки.

Читайте також: Мережу обурило відео київської блогерки на Алеї Небесної сотні

"Мене дуже бісить ця мова, особливо її звучання від інших людей, від себе. Тому маленькі патріотики із своєї з...пи та своїх сіл, від...біться від мене, будь-ласка. Чому з сіл? Бо в Києві майже нікого б...я нема, хто розмовляє українською. Усі розмовляють російською і нікого це не ..бе", - сказала Леоненко у ролику.

Обережно, у відео присутня ненормативна лексика! 18+

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=476&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2FIgorNOVAMIX%2Fvideos%2F3751102091604055%2F&show_text=false&width=360" width="267" height="476" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Відео Ігоря Колесника

Утім зараз цього відео на її каналі, де майже 142 тисячі підписників, немає. Замість цього дівчина виклала ролик для хейтерів, де дала зрозуміти, що батьки підтримують її позицію.

Користувачі різних соцмереж обурилися таким вчинком блогерки, на її акаунти почали відправляти скарги, а подекуди в коментарях звучали й більш радикальні пропозиції.

Знімок екрана (1714)_LI.jpgЗнімок екрана (1715).pngЗнімок екрана (1719).pngЗнімок екрана (1716).pngЗнімок екрана (1718)_LI.jpg

В інших відео Леоненко розповіла, що на її адресу та адресу її батьків посипалися погрози. Мається на увазі коментарі під публікацією, де вона розповідає про зламану ногу своєї мами.

Знімок екрана (1717).png

Обережно, у відео присутня ненормативна лексика! 18+

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xrYy1avu2Po" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>


<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ylJPDNtyxnM" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Усі відео видалені з TikTok-блогерки

Блогерку вже занесли до бази "Миротворець" - неурядової організації, центру вивчення ознак злочинів проти основ нацбезпеки.

"Свідома участь у інформаційній спецоперації Росії (країна-агресор) проти України. Жертва психологічного насилля та російсько-терористичної пропаганди. Центр "Миротворець" просить правоохоронні органи розглядати дану публікацію на сайті як заяву про вчинення цим громадянином усвідомлених діянь проти національної безпеки України, світу, безпеки людства та міжнародного правопорядку, а також інших правопорушень".

Instagram-акаунт у дівчини закритий, тож ніяких коментарів поки отримати не вдалося.

Знімок екрана (1721).png

Нагадаємо:

  • Блогерка з Tiktok, відео з прихильністю країні-агресору якої засудив офіцер ЗСУ, збирається йти до суду із звинуваченням у поширенні неправдивої інформації. di.rubens, справжнє ім'я якої Таїсія, також запевняє, що жодне зі ЗМІ не взяло у неї коментар стосовно цієї ситуації.
  • 20-річна Таїсія Онацька, що прославилася скандальним відео на Майдані Незалежності, де обрала Росію замість України, розповіла про свою позицію. Дівчина виклала відповідь на запитання Міноборони щодо своїх політичних поглядів. Попри те, що у резонансному ролику між Росією та Україною блогерка обирає РФ, у зверненні вона впевнено називає себе українкою. 
  • Студентка магістратури університету Драгоманова Марія Прошковська публічно попросила відрахувати її із вишу через бездіяльність адміністрації. Справа в тому, що вона обурена ігноруванням висловлювань її викладачки, що впевнено принижує українську мову.
  • Скандальна викладачка університету Драгоманова, що негативно та грубо прокоментувала закон про перехід сфери обслуговування на українську мову, нейтрально сприйняла коментар міністерства освіти та науки з цього приводу. Відомство зауважило, що дискусії з приводу мовного питання не можуть доводитися до абсурду та ображати будь-яку зі сторін.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
03.03