Останні новини

Як дізнатися онлайн про свій стаж та офіційну зарплату

Розраховуєте на пенсію? А чи впевнені, що роботодавець платить податок в пенсійний фонд за вас, а ваша зарплата “біла”? Kyiv Live допоможе перевірити все це онлайн, не виходячи з дому. 

Чому важливо працювати офіційно?

Недобросовісні роботодавці часто сплачують ЄСВ (єдиний соціальний внесок) не в повному обсязі та несвоєчасно. Це напряму впливає на величину майбутньої пенсії.  В Україні вона призначається з офіційно нарахованої суми заробітної плати за умови сплати роботодавцем внесків. Якщо ж роботодавець не сплачує ЄСВ (зарплата “в конвертах” або ж заборгованість), то ці періоди зараховуватись в страховий стаж не будуть, а заробіток не буде враховано для розрахунку пенсії.

Як перевірити свої дані?

 Перевірити свої дані можна онлайн на вебпорталі Пенсійного фонду України. 

Для того, щоб зробити це онлайн, вам потрібен буде електронний цифровий підпис (ЕЦП). Найпростіше зробити його онлайн через сервіс Приват24.

Зайдіть у розділ “Усі послуги - бізнес - завантажити сертифікат”

Заповніть заявку на отримання сертифікату

Введіть пароль, який відповідатиме за файл ЕЦП

Введіть код, який прийде вам у SMS-повідомленні та завантажте файл ЕЦП.

Ви також можете переглянути відео-інструкцію. 

Далі вам необхідно увійти у свій кабінет на вебпорталі Пенсійного фонду України. 

Обирайте вхід за ЕЦП через АЦСК АТ КБ “ПРИВАТБАНК” (дивіться на фото). Завантажте  файл електронного цифрового підпису та введіть пароль, який ви створювали під час реєстрації у Приват24.

Вітаю. Тепер ви можете знайти усі свої дані за останні 15 років. Зокрема: свою заробітну плату, стаж, звернення до пенсійного фонду, електронну трудову книжку та листки непрацездатності.

Зважаючи на все, варто стежити за тим, щоб ваші роботодавці сплачували усі внески за вас. Адже саме від цього і залежать ваші шанси на високу, або взагалі, будь-яку пенсію. 

Теги:
Вийти в ефір