Останні новини

Як отримати землю у Києві та області безкоштовно та чи є в Україні “вільні” ділянки

Земельний ринок України потребує більшого контролю. Так, незаконна роздача земель біля водойм - проблема жителів Крюківщини. У Держекологічній інспекції провели перевірку та виявили низку порушень - чиновники незаконно роздавали ділянки у приватну власність та оренду. 

Схожі проблеми і у Кончі-Заспі. Там СБУ викрила посадовців на багатомільйонних махінаціях із елітними земельними ділянками. Чиновники, зловживаючи службовим становищем, передали в оренду на 49 років одній із київських приватних структур земельні ділянки рекреаційного призначення площею понад 27 гектарів. За оцінками фахівців середня ринкова вартість цієї землі перевищує 600 мільйонів гривень.

Інвентаризація української землі просувається дуже повільно. Наразі цей процес завершили лише в Тернопільській області, а у ще 7 областях обіцяють завершити до 26 вересня. 

Згідно закону, за кожним українцем повинна бути закріплена вільна земельна ділянка - стільки соток, скільки людині треба. Є умова - ця земля повинна бути вільною. Але саме оформлення документів - не безкоштовна процедура.

Про те, як отримати землю у Києві та області, розповів в ефірі Kyiv Live розповів адвокат Ігор Ясько.

“Кожна людина має право на отримання 5 земельних ділянок. 2 гектари - на ведення селянського господарства, 0,12 - садівництва, від 0,25 га до 0,10 га - в селі або місті, для дачної ділянки - до 0,10 га і для будівництва гаража - 0,01 га. Обов'язкова умова - ділянка повинна бути вільна”, - розповів Ясько.

Також він додав, що до заяви на право отримання ділянки громадянин має додати фото з держгеокадастру, що дана ділянка є вільною. Та в Україні "вільних земель" практично немає.

“Ліквідна земля, яка багато коштує, уже розподілена між тими владами, які були до цього, та іншими громадянами, які мали можливість отримати ці ділянки. В інших регіонах - такі ділянки є та їх можна отримати”, - резюмував Ясько.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/ROLhSqa0sKE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, до суду направлено обвинувальний акт відносно директора товариства за обвинуваченням у привласнені бюджетних коштів, підробленні офіційних документів та "відмиванні" доходів, одержаних злочинним шляхом. Ремонтні роботи доріг мали зробити у с. Нові Петрівці, що біля Межигір'я. 

Теги:
Вийти в ефір