Останні новини

Як піклуються про пенсіонерів у Києві та яку допомогу вони отримують від міської влади

У столиці більше 3 тисяч літніх людей отримують допомогу від держави. У столиці діє міська цільова програма “Турбота”, завдяки якій пенсіонери отримують разову допомогу від 300 гривень до 10 000 гривень. Сумма залежить від обставин. 

Про це в ефірі Kyiv Live розповів заступник департаменту соціальної політики КМДА Максим Бученко.

Людина похилого віку, що знаходиться у скрутних життєвих обставинах, для того, щоб отримати допомогу, треба надати довідку. А сума залежить від багатьох факторів.

Якщо пенсіонер захворів або робив операцію та має документи, що потребує допомоги, то місто надає допомогу. Сума залежить від виду лікування чи операції”, - каже Бученко.

Він зазначив, що міські програми визначені тільки для людей, які зареєстровані у Києві. Та допомагають їм не тільки гроома.

У нас є близько 30 тисяч одиноких пенсіонерів, які знаходяться на обліку. Вони обслуговуються соціальними працівниками. Вони допомагають похилим людям - оплачують комуналку, ходять по магазинам. Також похилі люди отримують продуктові набори. І вони забезпечуються безкоштовно ліками", - пояснює чиновник.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/hWbjmOy89Ys" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Також Бученко розповів, що у Києві є програма “Університет третього віку”. Там пенсіонери можуть здобути освіту. 

Це безкоштовно, зараз люди похилого віку дуже активно почали вивчати комп'ютерну грамоту”, - зазначив він.

Бученко каже, що кияни поважного віку потребують не тільки спілкування та душевного тепла.

"Це за замовчуванням повинно бути. Та всі чекають підвищення розміру пенсій, оскільки на сьогодні виплати не забезпечують навіть мінімальних потреб", - резюмував аступник департаменту соціальної політики КМДА.

Нагадаємо, мешканці будинку на проспекті Свободи в Києві скаржаться на непрацюючий ліфт. У будинку живуть багато літніх людей, які протягом майже півроку через це не виходять на вулицю. Багаторазові звернення до місцевої влади не дали результатів. 


 

 

 

 

Теги:
Вийти в ефір