Останні новини

Як потрапити у космос, не виходячи з Палацу Україна? У Київ приїхав цирк "іншого" формату

Всесвітньо відомі артисти виступають разом на новій сцені TEATROOM

У столичному Палаці Україна – тепер все по-Іншому. Тут облаштували "Містечко зимових розваг" із казковими будиночками на місці давніх захаращених терас, зробили спеціальну інфраструктуру для людей із інвалідністю, а ще створили свій театральний простір. Тепер колишня "мала зала" називається TEATROOM і тут виступають артисти зі світовим ім‘ям. У лютому-березні тут показують "інший цирк" - виставу нового формату, яка поєднала циркове мистецтво, музику та хореографію.

Журналісти Kyiv Live побували на виставі "Інші". У постановці взяли участь українські акробати, еквілібристи й танцівники, які зазвичай виступають закордоном.

Інші

Біля входу до TEATROOM чекають відвідувачі. Фотографуються із великою декорацією – артист цирку тримається на величезному кільці. Одягнений у просторі білі штани і коротку сорочку. Руки й живіт прикрашають "загадкові" татуювання, а на обличчі – риски блакитного кольору. Волосся притрушене білим напиленням. Це Олександр Гангур. Він – бере участь у цирковій виставі нового формату "Інші".

Артист втілив мешканця Місяця із суперздатністю. Може швидше за інших обертатись у 13-кілограмовому кільці Сіра. Номери із таким снарядом вважають найбільш видовищними у французькому цирку Cirque du Soleil. Режисери шоу Роман Хафізов та Володимир Кошовий зібрали для шоу 15 артистів, яких знають у світі. Через локдаун вони повернулись в Україну.

"Контракти цих артистів "накрились" завдяки пандемії, і нарешті вони виступають на рідній українській сцені. Навряд чи би ми їх побачили тут в інший час", - коментує радник генерального директора Палацу Україна, продюсер шоу Сергій Перман.

Стоїть на сцені у темних джинсах і футболці, поверх якої одягнений темно-синій піджак.

Показує рукою на сцену. Вдалечині сидить людина на лавці. Дивиться на величезну проекцію Місяця. У залі починає лунати музика - "замислена людина" разом із лавкою швидко рухається у напрямку "блакитної планети". Виявляється, що силует був частиною віджеїнга.

Інші

"Розчинившись у нічному зірковому небі, ми часто ставимо собі питання: "Що або хто знаходиться на зворотній стороні Місяця? Чи є там хтось? Яка енергія там прихована? Хто вони – ІНШІ?" – лунає у залі.

На сцені з‘являється хлопець у просторих білих штанях. Він виконує танцювальні рухи, обертаючись по всьому периметру круглої сцени. Такий ефект створюють спеціальні рухливі диски. Артист "їде" по колу і виглядає майже невагомим. Героя втілив професійний жонглер Влад Василенко. За сюжетом він – новонароджений "інший" на Місяці, де всі мають свою надздатність.

"Інші мають неймовірні фізичні та магнетичні здібності. Свою силу та енергію вони від народження отримують від Місяця. Потім повертають її планеті", - лунає з динаміків.

Інші

На сцену, танцюючи, виходить герой у просторому білому вбранні. Його обличчя розмальоване блакитними знаками. В руці тримає посох. Пластично рухаючись, він виконує елементи "боунбрейкінга" (в перекладі означає – "ламати кістки" - ред.). Герой рухає ребрами і періодично повертає голову на 360 градусів, притримуючи її рукою. Це – полтавський артист Михайло Макаров. Він – дворазовий чемпіон Китаю та чемпіон світу в номінації "Експериментал" на чемпіонаті світу з танців Juste Debout. Фокус "із головою" став улюбленою "фішкою" китайської публіки.

Втілив чарівника, який приходить до новонародженого героя, щоби провести його Місяцем, показує "інших із суперздібностями". Дає новонародженому білу кульку.

FG8A8069.jpg

На мультимедійному екрані стрімко змінюються яскраві декорації. Герої подорожують різними частинами темного боку Місяця.

На металевому п‘єдесталі стоїть дівчина у "космічному" купальнику з білих стрічок й чоботах, на яких світяться червоні вогники.

Вона тримається на руках, виконуючи ефектні фігури ногами й корпусом. Волосся дівчині зібране в численні "ріжки". Героїню втілила фіналістка шоу "Україна має талант", володарка гран-прі цирку "Кобзов" та срібна призерка конкурсу в Парижі 16-річна Валерія Давиденко. Має "суперздантність" – триматись на руках довше за всесвітньо відомих акробатів. Гастролює за кордоном.

Інші

Їй "новонароджений" віддає білий м‘ячик і мандрує планетою далі. На мультимедійному екрані транслюють яскраві краєвиди іншого боку Місяця. На тлі ефектних декорацій виступають пілоністи і каучук-еквілібрист.

Інші

На сцені під "космічну" музику чоловік у білих штанях із блакитними рисками на тілі тримається однією рукою на голові в іншого. Його партнер при цьому змінює положення тіла й сідає в шпагат. 

FG8A8370.jpg

Це – знамениті українські брати Андрій та Михайло Білаки. Виступають у парній акробатиці. Мають відзнаку та медаль національного цирку України "За вагомий внесок у розвиток циркового мистецтва". Братів більше знають за кордоном.

Інші

Герой Влада Василенка разом із чарівником знову зустрічають дівчину у "космічному купальнику". Вона повертає "новонародженому" кульку, на яку він зачудовано дивиться. В наступній сцені вони з чарівником "летять" крізь космічні краєвиди. Новонароджений потрапляє в компанію трьох героїв, які ефектно жонглюють на сцені. Під музику новонароджений теж жонглює у гурті "інших".

Інші

Із зали лунають захоплені вигуки: "Браво!""Це артисти, чи роботи?"

Всі учасники шоу виходять на сцену й кланяються. 

"Інші – історія тих "мешканців Місяця", кожен з яких має своє призначення, свої "руни". Як на планеті Земля кожен має призначення – хтось журналіст, хтось оператор, а хтось бухгалтер, - розповідає режисер Роман Хафізов. Він стоїть під сценою у темних штанах і просторій футболці. Тримає в руці поролонову кульку. - Супер-здібності – це руни кожного "іншого". Є молодий новонароджений герой цієї історії – він у пошуку своїх рун. Герой Михайла Макарова – чарівник - ніби вивищується над усіма, він диригент усього цього оркестру. Показує "новонародженому", що м‘яч – це його руни, його життєве призначення. Зустрічає його саме під час пошуку, коли той з місячного пороху намагається зліпити кульку. Але кулька з пороху руйнується.

Інші

А юний герой розчарований - розуміє, що м‘ячик – не його життєве призначення, відкидає кульку. Тоді шаман бере "новонародженого" в дорогу, вони ходять іншим боком Місяця. Шаман показує "новонародженому" інших героїв, що мають різні таланти, але той розуміє, що це не його "руни". В кінці зустрічає ту героїню, якій на початку шляху віддав свій м‘ячик. Вона повертає його ж подарунок. І цей м‘ячик буквально пронизує молодого героя, бо він відчуває, що це його частина. Тоді чарівник відводить хлопця до йому подібних – жонглерів із іншим реквізитом. "Новонароджений" розуміє, що м‘ячі – це його руни, він ніби перероджується і вривається у цю гру", - пояснює Роман.

Інші

На афішах вистави є маркування – 16+.

"Це не дитяче шоу. Воно медитативне. Між героями й глядачами – четверта стіна. Вони просто розповідають історію, не намагаються, як у інших шоу в цирку – розважати, а глядачі за ними спостерігають", - сказав Роман.

"Михайла незвично бачити з головою на місці", - каже чорнява пані з довгим темним волоссям. Підходить до танцівника Михайла Макарова. Вона – одна з дизайнерок костюмів – Ольга Руденко. Співпрацює із колегою Іриною Торгонською. Кажуть – коли шили костюми, то надихались енергією артистів.

FG8A8285.jpg

"Працювали на артистів, конкретно під кожного - костюми народжувались по ходу дії.

Костюми сестер-близнючок Ольги та Юлії Мосієнко, які виступають на партерному кільці - дороблювали в останній момент. Ввечері перед прем‘єрою подзвонили режисеру і сказали: "Ми просто все перероблюємо". Навіть не було примірки – другий варіант привезли за 5 хвилин до шоу, спідниці різались на них", - розповідає Ольга Руденко.

FG8A8328.jpg

"Давно працюємо з цирковими артистами, з Національним цирком, цирковою академією. Цей проєкт інший – енергія, яку артисти несуть – вона легша. Тому коли костюми робились – це був "потік", навіть іноді не розуміла, що роблю. Щось робила руками - як художник - а в кінці виходила картина. Шоу для мене відрізняється від того, що робили раніше – легкістю. Це як медитація. Нема таких яскравих "швидких" емоцій, як у цирку – коли всі одразу аплодують. А тут є глибинні емоції, які розкриваються, коли слухаєш музику і споглядаєш те, що відбувається на сцені. Костюм не повинен був заважати цьому. Світле вбрання – це легкі світлі енергії. І важливо, щоби він не був побутовим – не схожим на звичайні штани або купальник, а треба було зробити небуденний", - каже Ірина Торгонська.

DSC02429.jpg

Побіля сцени стоїть дівчина у білому купальнику, зробленому з окремих фрагментів, які тримаються на сітці тілесного кольору. На лобі має яскравий блакитний малюнок. У виставі втілила "Іншу", яка майстерно володіє хула-хупом. Це артистка Олександра Савіна. Вона – переможниця фестивалів у Франції, Канаді та учасниця постановок Cirque du Soleil у Лос-Анджелесі.

"Блакитні риски у нас на тілі – приналежність до племені. Гліб Остапчук розробив для кожного дизайн мейкапу - до вже готових костюмів. У мене дизайн купальника складний, але, як на мене, вийшло досить непогано. Трюки, які я роблю, специфічні. Не має нічого заважати і чіпляти. Волосся має бути зібране, бо тут іде жонглювання (показує на шию), щоб обручі не зісковзували", - розповідає.

Інші

У дівчини у вухах нема сережок.

"Я не поціновувачка прикрас. А якщо сережки великі й висять – то це вважаються травмонебезпечним. Хочете знати таємницю, чому ми такі білі? Берете зубну щітку, змочуєте, опускаєте в аква-грим робите так "п-ш-ш-ш" (робить жест розбризкування рукою) - виходять от такі бризки. Ми такі припилені місячним порохом. Маємо виглядати як "інші", - ділиться.

Інші

З іншого боку від сцени стоїть артист Олександр Гангур, який виступав із колесом Сіра.

"Ми всі як диво. Як час. Як простір – ми частки магії. Мене маг викликає на сцену, починає грати на магічному інструменті - і я демонструю свою суперсилу, а "новонароджений" зачаровується.

FG8A8373.jpg

Маємо цікаві декорації – багато світлових ефектів, LED-екрани, сцена рухається в різні боки, виглядає так, ніби герої невагомі. Ця історія дала велику надію цирковим артистам, що все ще є, все ще буде. За час карантину про мистецтво цирку забули, артисти були непотрібними в нашій країні – а "Інші" стали ніби "зеленим світлом" - все, ми працюємо. Під час карантину ніде не працював. На початку – активно тренувався – думав, от-от робота буде", - каже. 

Артист обтрушує "зоряний пил" із голови.

"Коли розпочалась пандемія – були в турі в Італії. Працювали з українською командою "Іллізіум" на лайнері із шоу "Аліса в країні див". Повернувся в Україну. Обдзвонював своїх знайомих, лишав номер і казав – коли треба буде щось кудись перенести, або допомогти збирати меблі – кличте", - розповів.

Артист має освіту столяра, цирковим мистецтвом займається з 17 років. 

"Коли не було серйозних проєктів - міг тренуватись по годині на день – украплював спину, займався в залі. А коли вже почались репетиції – тренувались "на повну". В залі займаюсь на турніках, брусах, роблю різні гімнастичні вправи, плаваю. Все укріплює спину.

Я би залюбки працював у нашій державі, побачив, на що здатні наші – як наші люди розуміють мистецтво. Україна могла би випускати шоу, як Cirque du Soleil, навіть сильніше", - розповідає артист.

Інші

Виставу встигли прокоментувати в мережі.

"Якось так сталось, що мої стосунки з цирком не склались із самого дитинства! Не відчував, що таке "циркова магія", - написав у соцмережах відгук Олег Яковлєв. - З часом змирився, що цирк – герой не мого роману - і заспокоївся. Вчора, будучи запрошеним на шоу "Інші", йшов обережно. Алі всі сумніви зникли з перших же хвилин. По-перше, дійство відбувалось у малій залі – це було незвично, камерно. Майданчик, що більше підходив до вечора романсів – раптом перетворився на залу планетарію. Потрапив до дитячої мрії, казки! На сцені дійсно були інопланетяни! Така здатність володіти тілом – захоплює! Я вірю в те, що краса врятує світ! Вчора на сцені Палацу Україна цієї краси було ціле море", - висловився про виставу користувач мережі.

FG8A8240.jpg

Шоу триватиме до травня 2021. Наступний показ вистави "Інші" - 5 березня.

Вартість квитка – від 500 грн.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
20.04