Останні новини

Як принц Філіп їв котлети по-київськи, а принцеса Анна падала в Україні з коня: архівні відео та фото

Герцог Единбурзький з донькою побували в Києві у 1973 році

Чоловік британської королеви Єлизавети II, принц Філіп, який помер 9 квітня у віці 99 років, свого часу бував й у Києві. Видання "Вечірній Київ" знайшов у своїх архівах матеріали про візит герцога Единбурзького на чемпіонат Європи із кінного триборства. Його донька принцеса Анна навіть також змагалась у цьому турнірі. 

Про це повідомляє Kyiv Live

Принц Філіп_Київ_1.jpg

Принц Філіп - другий зліва

На змагання у Києві принц Філіп прилетів 4 вересня 1973 роки за штурвалом особистого літака, посадивши його в "Борисполі". Він був офіційним делегатом Міжнародної федерації кінного спорту, яку на той час очолював. Донька Анна була учасницею кінного Євро, щоправда, невдало, адже вона впала під час змагань. Щоб не засмучувалась, їй дали втішний приз - самовар.

Принц Філіп_Київ_2.jpg

Цей приїзд у 1973 році був першим візитом британської королівської родини до СРСР.  Відтак, окрім Києва почесні гості побували й у Москві, де зустрілись із головою президії Верховної Ради СРСР Миколою Підгорним. А в столиці УРСР члени королівської родини оселилися в резиденції на вул. Рози Люксембург (зараз - Липська), навпроти готелю "Київ". Герцог Единбурзький частував горілкою з перцем та котлетами по-київськи у ресторані "Прага".

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/CpcIfjOCj9o" title="YouTube video player" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо: 

  • Останнім бажанням покійного герцога Единбурзького принца Філіпа було “мирно померти вдома у власному ліжку”. Крім цього, принц попросив не проводити державні похорони.
  • 99-річний принц Філіп та королева Єлизавета ІІ прожили у шлюбі понад 70 років. Принц був старшим за неї на п'ять років. У подружжя народилося четверо дітей - принц Чарльз, принцеса Анна, принц Ендрю і принц Едвард. Королева Єлизавета і принц Філіп були одружені майже 73 роки. Kyiv Live зібрав найцікавіші факти про життя принца Філіпа, герцога Единбурзького.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05