Останні новини

Як розпізнати олігарха? На Банковій хочуть прописати критерії

Олігархів притягуватимуть до юридичної відповідальності.

У законі про статус олігарха, який на засідання РНБО запропонував створити та прийняти президент України Володимир Зеленський, буде сім категорій, які й визначатимуть приналежність до цієї частини громадян.

Про це розповів перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Українську правду.

Читайте також: Зеленський відзвітував про результати засідання РНБО 15 квітня: які питання розглядали

"Я знаю тільки загальне бачення, що там планується прописати. Це статус олігарха – хто це такий і за якими параметрами він буде визначатись. І особі, яку буде визначено олігархом, планують надати якусь юридичну відповідальність, або вона повинна зробити все, щоб вийти з цього статусу", - зауважив Стефанчук. 

Також буде вимірюватися політичний вплив олігархів, так як він зазвичай є неформальним. 

Людину буде визнано олігархом, якщо вона буде підпадати під щонайменше три з семи критеріїв. До визначених таким чином осіб будуть застосовуватися санкції - це для того, щоб втратити один і більше параметрів. 

Стефанчук розповів, що закон встановить "якийсь вид юридичної відповідальності".

Нагадаємо:

  • 15 березня президент Володимир Зеленський ініціював розробку законопроєкту, спрямованого на зниження впливу олігархів на українську політику і перетворення їх в звичайних бізнесменів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
09.05