Останні новини

Як вберегтися від вуличних злочинців та убезпечити дітей від шахраїв: експерт дав поради для "виживання" у столиці

Також він радить батькам підлітків моніторити, з ким спілкуються їхні діти

Якщо на вас напали на вулиці, треба намагатися згладити конфлікт та краще віддати речі, які у вас вимагає грабіжник. Це може зберегти вам житті та нападника з краденими речами по гарячих слідах буде легко знайти.

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів екс-керівник управління поліції в місті Києва Денис Ярославський.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/xxmqsYdKfRk" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

“Перш за все, я неодноразово говорив, що на те, що відбувається в кримінальному світі впливає безкарність правоохоронних органів. Тобто на сьогоднішній день низький рівень розкриття злочинів проти особистості - це якраз вулична злочинність: грабежі, розбої, кишенькові крадіжки - вони фактично не розкриваються. А це фактично одні й ті ж люди скоюють злочини, і в кримінальному світі їх лише більшає”, - говорить експерт. 

Також він дав поради як убезпечити себе від нападників та як поводити себе, якщо на вас вже напали:

  • не повертайтеся додому неосвітленими і безлюдними вулицями або місцями, де є постійне скупчення підозрілої молоді, краще обійти їх стороною.
  • якщо стався інцидент і у вас намагаються відняти особисте майно - краще віддайте телефон. Так злочинця буде простіше знайти, ніж якщо ви отримаєте наприклад ножове поранення і це закінчитися гірше.
  • перш за все спробуйте врегулювати конфлікт, віддавши те майно, яке є. 
  • після цього потрібно блискавично знайти перехожого поруч з мобільним телефоном , викликати “102” і спробувати описати нападників. Можливо, по гарячим слідам вийде затримати злочинця.

Також екс-керівник управління поліції порадив батькам підлітків перевіряти їхні соцмережі. 

“Зараз дуже багато шахраїв і аферистів в мережах, вони легко знайомляться з дітьми. Після налагодження контакту вони можуть якимось чином виманювати гроші з карток, а при особистих зустрічах може бути скоєно злочин, особливо в зоні небезпеки дівчатка”, - підкреслив експерт.

Нагадаємо, у столиці судитимуть чоловіка, який на очах у своїх дітей викинув собаку із вікна 12-го поверху.

Вийти в ефір
15.01