Останні новини

Як відновити глобальну економіку: у МВФ назвали три пріоритети

У Фонді обіцяють країнам допомагати в їх реалізації.

Для відновлення глобальної економіки уряди й міжнародні інституції мають працювати над трьома пріоритетними завданнями: ефективною вакцинацією, цілеспрямованими фінансовими заходами для підтримки виробництва та інвестиціями у майбутнє.

Про це заявила директор-розпорядник МВФ Крісталіна Георгієва, повідомляє Kyiv Live з посиланням на Укрінформ.

Читайте також: Чи отримає Україна кредити від МВФ або допоможе "везіння"

“Наша Програма заходів глобальної економічної політики (Global Policy Agenda – 2021), оприлюднена сьогодні, визначає три пріоритети”, - наголосила глава МВФ.

За її словами, перший полягає у забезпеченні рівних шансів щодо вакцинації для кожної країни, тобто нарощування виробництва вакцини та її розповсюдження без застосування експортних обмежень. Вона підкреслила важливість повного фінансування програми COVAX (Глобального механізму щодо забезпечення доступності вакцин проти COVID-19), а також гарантованих поставок препаратів до найбідніших країн. 

Широка вакцинація забезпечить повернення людей до роботи, і, за розрахунками МВФ, це зможе збільшити глобальний ВВП на $9 трильйонів, додала Георгієва.

Другий пріоритет – це створення справедливих шансів для економічного відновлення. “Ключовою є підтримка вразливих домогосподарств та життєздатних підприємств, доки криза ослаблює нас. Для цього потрібні цілеспрямовані фіскальні заходи та підтримка сприятливих фінансових умов”, - зазначила глава МВФ.

На стадіях завершення кризи у сфері охорони здоров’я урядам слід поступово зменшувати програми соціальної підтримки та збільшувати цільові субсидії для найму та перекваліфікації. Це особливо актуально для сегменту малокваліфікованих працівників та молоді. Водночас потрібно допомогти й малому бізнесу шляхом вливання капіталу та поліпшення процедур реструктуризації.

Третій пріоритет передбачає забезпечення рівних можливостей у майбутньому, що, за словами глави МВФ, є найскладнішим рішенням для кожного уряду. 

“Головна увага має зосереджуватися на нарощуванні державних інвестицій в екологічні проєкти та цифрову інфраструктуру, у сфери охорони здоров’я та освіти, щоби гарантувати кожній людині можливість отримати вигоду від історичного переходу до більш екологічних, розумних та більш інклюзивних”, - зазначила Георгієва.

МВФ, зі свого боку, обіцяє допомагати цим процесам. Глава фінансової організації, що Фонд підтримав у період кризи 86 країн, виділивши близько $ 110 млрд у вигляді різних фінансових інструментів, та планує розширити підтримку.

Нагадаємо:

  • Україна може орієнтуватися на два транші від Міжнародного валютного фонду. Однак про обсяги кредитів поки що не йдеться.
  • Згідно з даними НБУ, протягом 2014-2020 років Україна перерахувала МВФ 46,3 млн спеціальних прав запозичення (65,74 млн доларів) комісії за невибрані транші, передбачені програмами співпраці (Commitment fee). Сплата Commitment fee передбачена умовами кредитних програм з МВФ.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
22.04