Останні новини

Як заощадити мільярди: в НАЗК розхвалили нову антикорупційну стратегію

Вона допоможе зекономити сотні мільярдів.

Нова Антикорупційна стратегія принесе країні до 200 млрд гривень економії. Для цього Верховна Рада повинна розглянути відповідний законопроєкт найближчим часом.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на інтерв’ю голови НАЗК Олександра Новікова для Укрінформ.

Читайте також: НАЗК розпочало перевірку декларацій Зеленського та Шмигаля

“Нещодавня розмова Президента Байдена з Президентом Зеленським торкалася трьох питань, і з цих трьох питань одним з основних була саме протидія корупції. Віримо, протидія корупції для парламенту є такою ж важливою, як і для тих 91 відсотка громадян України, яких він разом з іншими відсотками представляє", - сказав Новіков.

Голова НАЗК також висловив сподівання, що у стратегії залишиться пункт про перевірку на доброчесність членів Вищої ради правосуддя і членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів після її створення, який зберігся у проєкті після першого читання.

Новіков нагадав, що Україна мала лише одну антикорупційну стратегію, вона дала економічний ефект в розмірі 6 відсотків ВВП, 180 млрд грн, на виконання цієї стратегії було створено НАБУ, створено Prozorro, які сьогодні показують результати. Нова стратегія принесе ще більшу віддачу – до 200 млрд грн економії.

Попередня стратегія була виконана на 70 відсотків. В ході її реалізації Україна відмовилась від російського газу, економимо величезні кошти буквально в кожній сфері державного управління.

Нагадаємо:

  • Національне агентство з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, заявляє, що кожного року державний бюджет недоотримує сотні мільйонів гривень. Причиною є законодавчі норми, які унеможливлюють перерахування доходів до бюджету.
  • Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, відзвітувало про успіхи за перші 3 місяці 2021 року.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05