Останні новини

Яка гидота ця ваша заливна риба: Kyiv Live розповів, як отримати компенсацію від ресторану за харчове отруєння

Усі чеки слід зберігати

Після тривалого локдауну до роботи повернулися ресторани та кафе. Утім, проблеми лишаються старими: що робити, якщо отруїлися запропонованими стравами? При замовленні і виникненні якихось сумнівів щодо якості їжі, у клієнта завжди є право відмовитися. У вашому розпорядженні можуть легально опинитися документи, які свідчать про свіжість "молочки" чи м'яса. Заклад не може відмовити - це суперечить закону про захист прав споживачів.

Про це у прямому ефірі Kyiv Live розповіла голова асоціації із захисту прав споживачів "Споживча довіра" Олена Куликова.

Читайте також: Клопотенко розповів, як радянська їжа знищувала українську культуру

"Відвідувач має право отримати повну та достовірну інформацію про всі продукти. Ресторани та компоненти страви - не виняток, ми завжди можемо попросити ці документи і персонал зобов'язаний їх показати. Завжди рекомендую після відвідування ресторану забирати з собою чек і зберігати його. Якщо у вас з'явилися симптоми - фіксуємо проблему, тобто звертаємося до лікаря, пояснюємо ситуацію профільному спеціалісту. Усі документи збираємо", - радить Куликова.

За словами експертки, далі з усіма доказами слід звернутися до адміністрації закладу, де отруїлися. Навіть без чеку можна попросити переглянути камери відеоспостереження або покликати свідків вашої трапези. Таким самим доказом є банківські додатки з транзакціями або бонусна картка ресторану. Зазвичай конфлікт вирішується "не виносячи сміття з хати", але якщо все пішло по іншому сценарію - треба написати скаргу на ім'я закладу із усіма документами і завірити її. Відшкодувати клієнту можуть лише витрати на лікаря та вартість злощасної страви. Моральна компенсація - тільки через суд.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/mdLVH467tPE" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
22.04