Останні новини

"Якби я жила не на 5 поверсі, я б викинулася": кожен другий ліфт у Києві - аварійний. Що з цим робити

З київського бюджету в 2021 році виділили на підіймачі лише 70 млн грн

Жителі київського будинку вже котрий місяць скаржаться на непрацюючий ліфт. Літні люди взагалі забули, коли виходили з багатоповерхівки на вулицю. Будинок за адресою Межовий провулок, 5 з квітня 2020 року залишився без підіймача.

Про це повідомляє Kyiv Live.

Читайте також: У Києві відремонтують ліфти у 57 житлових будинках

Після зливи тут прорвало трубу і водою затопило ліфтову кабіну - рідину відкачали, проте механізм у будинку так і не полагодили, розповів журналіст каналу. Хто має ремонтувати - невідомо: ЖЕК розформували, а ОСББ місцеві жителі створювати не хочуть, бо не збираються викладати на роботи гроші зі своєї кишені. На гарячу лінію КМДА дзвонили багато разів, поділилися жителі, писали заяви - проте марно.

"Кличку начхати, чесно кажучи, він сидить там високо, і за це йому голова не болить", - скаржиться Олександр Овечкін, пенсіонер із будинку на Межовому.

На вулиці Преображенській з ліфтом схожа ситуація - жителі ходять поверхами пішки вже 3 роки.

"Мамі 82 роки, після інсульту, до лікарні повезти її не можу. Через те, що ліфт не працює, доводиться платити: за підйом бабусі - півтори тисячі, лікарів - 500 грн, медсестри - 100 грн. Просто так ніхто не підіймається", - повідомила журналісту Kyiv Live киянка.

"На п'ятому поверсі живе Зінаїда Іванівна, яка ледве ходить, вона сказала: якби я жила на 9, а не на 5 поверсі, я б викинулася, бо зовсім не змогла б виходити", - розповіла моторошні чутки ще одна жителька будинку на Преображенській.

Виявилося, що до контактного центру 1551 за минулий рік надійшло близько 30 тисяч звернень стосовно несправних ліфтів - скарг більше, ніж самих підіймачів (трохи більше 20 тисяч).

За останні три роки за кошти бюджету та спільно із мешканцями в Києві модернізували та замінили трохи більше тисячі підйомників. На 2021 рік планують зайнятися ще 60-ма за спільнокошт, але на все про все у столичному гаманці є лише 2 млрд грн. І цього має вистачити на все ЖКГ.

Коментарі експертів

Заступниця голови КМДА з питань ЖКГ та ПЕК Лариса Дегтярьова запевнила Kyiv Live, що у законодавстві стосовно спільнокошту, за який можуть ремонтувати обладнання, є колізія. Згідно з ним, усе устаткування будинку є майном співвласників, тобто і ліфт належить їм. Але, звісно, утримується і ремонтується підіймач не жителями багатоповерхівок.

"Є приватні компанії, що цим займаються. Можна виграти тендер, їх зазвичай отримують одні й ті самі компанії, бо приватним компаніям невигідно ремонтувати якісно ліфт, який потім йде у обслуговування іншій компанії. На сьогоднішній день на ліфти з бюджету міста Києва виділили лише 70 млн, у минулому було 400", - розповіла експертка.

Цих коштів вистачить лише на ремонт тих 60 механізмів, які розпочали роботу в 2020 році, додала вона.

У столиці є також пріоритетний список аварійних підіймачів, які ремонтують у першу чергу. Київбудреконструкція відстежує стан таких механізмів, серед них є ті, що пройшли 25-річний термін експлуатації - таких у столиці 46%, озвучила цифри Дегтярьова.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/F4EQDzSTbHg" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо:

  • Київрада планує закупити 20 електробусів для столиці у межах Кіотського протоколу. Це дозволить зменшити викиди парникових газів і загалом покращити екологічний стан міста.
  • В Україні набрала чинності постанова Кабміну № 63 про 7-відсоткові іпотеки на житло. Кредит можна оформити на 20 років. Програма запрацює в рамках "Доступні кредити 5-7-9%".

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
09.03