Останні новини

Які фільми знімали у Києві? Столиця України очима кінорежисерів

У фільм “За двома зайцями” до кадру потрапили історичний Поділ та Андріївська церква. Вулиці Михайлівська, Івана Франка, Велика Житомирська стали локаціями для зйомок стрічки “Ад’ютант його високоповажності”. У фільмі “Королева бензоколонки” майоріють Майдан Незалежності, Дніпровська набережна і Хрещатик. Атмосферу італійського трилера “Евіленко” доповнили залізничний вокзал, Національний музей історії України у Другій світовій війні, Київський військовий ліцей імені Богуна та інші місця столиці.

Kyiv.live склав список фільмів, які були зняті у столиці України та вже стали вічною класикою.

За двома зайцями

Джерело: Довженко Центр

Ця комедійна історія 1961 року, яка сталася у Києві з головним героєм Голохвастовим, який мав збиткову перукарню. Зйомки стрічки проходили в історичному центрі міста – на Подолі. Любов головного героя до шику та красивого вбрання вражала своєю галантністю пересічних людей. Однак насправді життя Свирида Петровича сповнене брехні, адже він являється банкрутом. Щоб сплатити кредиторам борги він вирішив одружитися на простій, однак марнославній Проні, адже її батьки пообіцяли солідне придане. Ця історія є знаковою стрічкою для української столиці. На Андріївському узвозі наразі можна побачити пам’ятник, встановлений героям. Саме в Андріївській церкві відбулося невдале вінчання головних героїв Проні та Свирида Голохвостова. 

Мелодія для шарманки

Скріншот із фільму

Кінофільм «Мелодія для шарманки» режисерки Кіри Муратової, знятий в 2009 році. Авторський проєкт – це скоріше дослідження соціальної нерівності різних верств суспільства. Головними героями виступають брат та сестра, які після смерті матері намагаються знайти своїх батька, вирушаючи з провінційного містечка у мегаполіс. Місцем зйомки цієї знаменитої кінострічки стали два українських міста – Київ і Одеса. Столиця України була вибрана не випадково. Саме тут дуже багато гучних і людних місць, де по-особливому загострюється відчуття самотності – переживання, яке пізнали герої картини, осиротілі брат і сестра. Напередодні Різдва камера протягом одного дня неупереджено спостерігає за дітьми та подіями, що відбуваються з ними. Байдужість оточуючих до простих проблем дітей призводить до трагічного фіналу. Цей фільм – ще чергова спроба Кіри Муратової привернути увагу глядачів до повсякденних проблем, що трапляються на шляху.

Королева бензоколонки

Скріншот із фільму

Легендарна комедія 1963 року, знята на студії ім. О. Довженка в 1962 році. Фільм стартує з поїздки екскурсійного автобуса Київ-Ялта, який проїжджає Майдан Незалежності, Дніпровську набережну і Хрещатик. Головна героїня Людмила Добрийвечір мріяла працювати диктором на телебаченні, однак через мовні проблеми з дикцією. не пройшла за конкурсом. Згодом вона намагається стати бортпровідницею на літаку Ту-104 і теж не вийшло. Тепер Людмила вкотре готується до вступу в ансамбль «Балет на льоду» та через певні події тимчасово влаштовується на автозаправку. Не все виходить у новоявленої робітниці, але весела вдача й спритність допомагають їй не лише швидко опанувати нову спеціальність, а й докорінно змінити роботу всієї бензоколонки. Крім столиці, у фільми можна побачити й інші українські локації, зокрема, автозаправку, яка досі працює в Пирятині, що в Полтавській області, на трасі Київ-Харків.

Евіленко

Скріншот із фільму

Італійський трилер режисера Девіда Греко, знятий ним за власним сценарієм у 2004 році. Локацією для зйомок фільму про серійного маніяка СРСР Андрія Чикатило режисер обрав Київ. Фільм заснований на реальних подіях про так званого «чудовиська з Ростова». Головну роль кінострічки виконує знаменитий англієць Малкольм Макдауелл. Актор “спеціалізується” на ролях негідників з 1971 року та відомий своєю блискавичною грою у культовому фільмі “Механічний апельсин”.  У камеру тут потрапили залізничний вокзал, Національний музей історії України у Другій світовій війні, Київський військовий ліцей імені Богуна та інші місця столиці. Крім того, у кінострічці зіграли роль 30 українських акторів. Зокрема, Остап Ступка зіграв судмедексперта Амітріна.

Ад'ютант його високоповажності

Скріншот із фільму

П'ятисерійний художній телефільм 1969 року про розвідника-чекіста Павла Кольцова в роки Громадянської війни 1917-1922 років на території колишньої Російської імперії, поставлений за мотивами однойменного роману українського кіносценариста Ігоря Болгарина. Головного героя навесні 1919 року спрямовують у Добровольчу армію, де він потрапляє у полон. Однак скориставшись моментом, він заволодіває зброєю та скоро звільняється разом із ще двома командирами. Після цього його призначають ад’ютантом. Кольцов проводить декілька секретних операцій, при цьому успішно проходить всі перевірки і не піддається на провокації контррозвідки. Паралельно у фільмі розвивається інша лінія сюжету, в якій Павло Кольцов завойовує серце Тані, дочки начальника контррозвідки полковника Щукина. При перегляді кінострічки можна легко впізнати вулиці Михайлівська, Івана Франка, Велика Житомирська та провулок Тараса Шевченка, а також Шоколадний будиночок і замок Ричарда.

Душка

Скріншот із фільму

Комедійна стрічка нідерландського режисера Йоса Стеллінга, знята в 2007 році за спільним з Хансом Хеесеном сценарієм. Під час кінофестивалю у провінційному місті Росії сценарист і кінокритик Боб зустрічає в натовпі дивного незнайомця на ім'я Душка і жартуючи запрошує його відвідати Амстердам. Через декілька років Душка раптом з'являється на порозі його будинку, однак Боб не відразу згадує, хто це. У фільмі Київ виконав роль провінційного міста. Тому й локації підбиралися відповідні, наприклад, околиці ВДНГ, хол палацу «Україна» та Київська консерваторія.

 Вийти в ефір