Останні новини

Якою буде ціна на газ влітку: названі два сценарії

Ціна формуватиметься від того, наскільки спекотним буде літо.

Чим ближче до літа, тим більше падає ціна на газ в Україні. Однак цього року немає впевненості, що зниження буде значним. Директор Центру досліджень енергетики Олександр Харченко прогнозує два базові сценарії для ціни на газ влітку.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на РБК-Україна.

Читайте також: Експерти розповіли, як українці переплачують за газ

"Перший: високі витрати газу влітку, якщо воно спекотне і важке, можуть привести до зростання цін. У цьому варіанті можна очікувати, що десь до серпня-вересня ціни виростуть до 10 тисяч", - повідомив він.

Однак, якщо липень-серпень пройдуть в умовно звичайному режимі, швидше за все ціни вгору не підуть і будуть більш-менш на плато, розповів експерт про другий сценарій.

"Тоді мова йде про рівень до 8 тисяч гривень за тисячу "кубів", - уточнив він.

Нагадаємо:

  • 7 квітня Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), остаточно затвердила постанову, яка регулює умови річного контракту на поставку газу для населення. Річний контракт за замовчуванням отримають усі споживачі з 1 травня 2021 року.
  • 31 березня завершився термін дії постанови уряду, за яким буда запроваджена гранична ціна на газ для населення в розмірі 6,99 гривень за кубометр. З 1 квітня ціна для побутових користувачів має повернутися до ринкового рівня.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
23.04