Останні новини

Якщо територіальна виборча комісія поставить на голосування питання щодо поділу округів в місті Києві - це буде незаконно - Михайленко

7 вересня у стінах Київради має відбутися засідання комісії щодо формування виборчих округів. Однак, згідно чинного законодавства територіальна виборча комісія мала прийняти це рішення до 24:00 6 вересня. 

Про це в коментарі телеканалу Kyiv Live повідомив депутат Київради від фракції "Солідарність" Владислав Михайленко.

"Вчора до 12 ночі територіально-виборча комісія мала прийняти рішення щодо округів. Згідно чинного законодавства, сьогодні приймати це рішення вже не можна. Якщо сьогодні територіальна виборча комісія поставить на голосування питання щодо поділу округів в місті Києві - це буде незаконно. І потім вибори можна буде скасувати на підставі того, що ТВК порушила законодавство. Адже з порушенням строків, визначених законом, було прийнято рішення про поділ округів", - розповів Михайленко.

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/mZgKe1BPv3E" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Він наголосив, що є рекомендації ЦВК, згідно з якими виборчих округів в Києві має бути рівно стільки, скільки районів - 10. "Будь-який інший поділ буде суперечити поділу, який рекомендувала ЦВК. Ми розуміємо, що згідно з чинним законодавством, ЦВК не може "наказувати" територіальній виборчій комісії, як організовувати вибори. Але ми розуміємо, що для забезпечення прозорого, об'єктивного виборчого процесу треба дотримуватись правил Центрально-виборчої комісії. Є карантинні вимоги, вибори відбуваються за новим законодавством. Люди не знають, як проводити вибори, яким чином вони будуть відбуватися. Важливо, щоб усі виборчі органи: ЦВК, ТВК працювали, як єдине ціле для забезпечення прозорого і демократичного виборчого процесу і уникнення фальсифікацій", - додав депутат.

Також, він зазначив, що 7 вересня у ЗМІ з'явилась інформація про те, що один із членів ТВК на засіданні на питання щодо поділу округів, переписувався з контактом від певного виборчого штабу.

"Є величезне занепокоєння, що члени ТВК узгоджують поділ виборчих округів не з своїми колегами, а з представниками виборчих штабів. Це не просто порушення законодавства, а це є приводом для порушення кримінальних справ про корупцію і, можливо, фальсифікацію виборів. Узгоджуватися територіальні округи не можуть з виборчими штабами. ЦВК має діяти, як окремий незалежний орган", - наголосив Михайленко.

Також, він зазначив , що в ніч з 7 на 8 вересня викликали поліцію через те, що ТВК має намір поділити округи несправедливо. 

"Тобто, порізати не найбільші райони Києва, а порізати ті райони, які нарізаються під певних кандидатів певних політсил. і Я не бачу законодавчої можливості для поділу округів на законодавчому рівні. Адже це треба було зробити вчора до 12:00. Якщо ЦВК таку можливість бачить - має пояснити це. Також круги можна нарізати тільки згідно здорового глузду та логіки процесу. Ми бачили намір несправедливо порізати округи, коли найбільші райони Києва, наприклад, Дарницький залишають цілим, а менші - ріжуть", - уточнив депутат.

Зазначимо, що 7 вересня активісти прийшли протестувати під колону залу в КМДА проти незаконного засідання комісії. Однак співробітники поліції заблокували двері, які ведуть в колонну залу. Саме туди було перенесене засідання ТВК. Представники територіальної громади намагалися потрапити на засідання комісії, однак поліція відтіснила їх від дверей та не дала їм можливості для проходу. 

<iframe width="640" height="480" src="https://www.youtube.com/embed/_LAWAoBK97I" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Додамо, що згідно з календарним планом Центральної виборчої комісії, рішення керівних органів партій про участь у виборах їхніх місцевих організацій мають бути подані до ЦВК до 6 вересня. 

Нагадаємо, в Україні 5 вересня стартувала передвиборча кампанія до місцевих виборів 25 жовтня. Українці обиратимуть міських голів, а також депутатів місцевих рад. 

Вийти в ефір