Останні новини

Kyiv Live показав, чим годують тварин та в яких умовах вони живуть у "Київському зоопарку"

Kyiv Live побував у столичному зоопарку

Київський зоологічний парк розпочав свою роботу у березні 1907-го року у Ботанічному саду, а лише у 1912-му "переїхав" на нову землю на проспекті Перемоги. Офіційне відкриття відбулося у 1914-му . 

Журналіст телеканалу Kyiv Live Олександр Саюн відвідав столичний зоопарк у межах рубрики "Як це працює", і показав, як живуть у ньому тварини та як їх доглядають.

Зоопарк.jpg

Фото - КМДА

Читайте такожЯк почувається горила-"пенсіонер" Тоні

Офіційно двері зоопарку для відвідувачів відчинаються о 12-й годині. Але за декілька годин до цього починають свою роботу кіпери - співробітники, що доглядають хижих тварин. Зокрема, 1-го березня перевозять дикобразів у літні вольєри в спеціальних клітках. Кіпери досить обережно допомагають тварині вийти, яка після зимового відпочинку неохоче контактує з навколишнім середовищем.

Готуються до початку своєї "зміни" єноти-полоскуни, вага яких становить 10-15 кілограмів, стільки ж вони і живуть - від 10 до 15 років. Зранку вони зазвичай сплять, тому що їхня активність припадає на нічний час. Але перед тим, як у зоопарк потраплять відвідувачі, єнотів годують яловичиною, хлібними сухарями, курячими яйцями та насінням. Проте, варто зазначити, що єноти - це всеїдні тварини.

За словами працівника зоопарку Бориса, безліч людей хочуть утримувати єнотів вдома, але доглядати за ними набагато важче, ніж за котами або собаками.

"У єнотів дуже розвинуті кінцівки, тому усі полички, усе, що можна відкрити і залізти туди, вони усе спробують. Полоскуни навіть можуть втопити все, що завгодно. У дикій природі вони полюють поруч з річками, тому й звикли свій видобуток занурювати у води, щоб дізнатися, їстівне це чи ні", - розповів кіпер.

Через це, наприклад, єнотам краще не давати до рук телефони, адже їх вони також можуть "вкрасти" і втопити у воді.

Окрім цього, працівники установи наголошують, що, якщо тварину випустити з вольєру, на іншому місці вона не приживеться. Справа в тому, що "жителі" зоопарку звикли час від часу спати, гуляти і регулярно отримувати їжу. 

Також кіпери розповіли про європейських лісових котів, які є дикими. Їх неможливо приручити, у них суворий норов, а також ці коти тримаються на відстані від інших. 

У столичному зоологічному парку вони живуть у парі - хлопчик та дівчинка. Кіпери можуть годувати їх яловичиною, але здебільшого раціон лісових складається з кормових тварин, зокрема, мишей та щурів. Спочатку кіпери кладують їжу у вольєри, а лише після цього туди запускать ізк літок тварин, які можуть поїсти. Такі маніпуляції в установі запроваджені через норми безпеки. Варто зазначити, що їжу розкладають хаотично, щоб котам "не нудно" було її шукати.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/RQLmAYf-WeU" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Kyiv Live також дізнався, як працюють зоотехніки.

"Спочатку я влаштувалася на роботу кіпера, потім вже пішла "вище". Зоотехніки корегують раціони їжі для тварин, стан здоров'я, складають пари, які мають розмножуватися. Також ми тісно співпрацюємо з ветеринарами, адже стан тваринок дуже важливий для нас", - розповіла провідний зоомеханік Київського зоопарку Анна.

Окрім цього, вона поділилася, як тваринам надають медичну допомогу.

"Якщо це загальні занедужання, наприклад, тварина не сходила до туалету, то ми починаємо спостерігати за нею і сповіщуємо ветеринарів. Потім лікарі додатково проводять власні дослідження - приходять на контролюють кожні 20 хвилин. Ми також контролюємо, але вся медична допомога саме на ветеринарах", - додала вона.

Заступник директора Київського зоопарку Сергій Харьков у коментарі Kyiv Live розповів про зміни у закладі. Він наголосив, що вони тільки розпочинаються, а невдовзі з'являться нові локації як для людей, так і для тварин.

"Навіть перша черга реконструкції ще не завершена повністю. Загалом їх буде п'ять. Новий і сучасний паркінг - це початок другої черги. Раніше поставити свою автівку було дуже складно. Також зазначимо, що зоопарк - це і люди, і тварини. Не можна поставити вольєр і наповнити його "жителями". Треба перевозити тварин, вони мають проходити карантин, соціалізуватися, давати нащадків. Тому й реконструкція має йти поступово. У другій черзі також будуть африканська балка, долина Нілу, Саванна", - розповів Харьков.

Заступник директор також показав тхора, якого звуть Федір і за яким догладають Юні Натуралісти. Він наголосив, що над ним не проводиться ніяких дослідів, адже їх виховують "юннати", завданням яких є збереження і відтворення тварин у природі.

Нагадаємо:

  • На столичній Арсенальній площі у рамках реновації побудують масштабний "скляний променад". У ньому розташуються офіс-центр, крита галерея, магазини, ресторани, IT-школа та паркінг на 420 місць. Крім цього, забудовник показав варіант візуалізації площі біля будівлі колишньої військової комендатури.
  • У жовтні 2020-го року у Києві розпочалося будівництво нового моста-хвилі, який з'єднає парк "Наталка" і Оболонський острів. Останній також переоблаштують і створять там три нові зони: активну, транзитну і тиху.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
22.04