Останні новини

Євроколія на Укрзалізниці: де побудують першою та за чий рахунок

У паланах також побудувати хаби для пересадок.

Проєкти будівництва залізничної колії європейського стандарту (євроколії) між великими містами України можуть фінансуватися з декількох джерел, між якими зараз обирають. Будуватимуть євроколію в наближених до кордону великих містах.

Про це розповів заступник міністра фінансів Олександр Кава, повідомляє Kyiv Live з посиланням на НВ Бізнес.

Читайте також: Під Запоріжжям з рейок зійшов "Інтерсіті" з 88 пасажирами всередині

"На сьогоднішній день розглядаються кілька джерел фінансування для цих (будівництва євроколії - авт.) проєктів: безпосередньо за рахунок Укрзалізниці, за рахунок кредитів, які будуть виплачуватися державою, а також за рахунок державного бюджету", - сказав Кава.

Він зазначив, що проєкти будівництва високошвидкісних залізниць, як правило, не окуповуються в чистому вигляді, проте вони дають потужний поштовх соціально-економічному розвитку регіонів і країни в цілому.

"Євроколію для України доцільно починати розвивати на залізничних маршрутах, що з'єднують прикордонні українські міста з європейськими залізницями. Більш того, в Україні вже є ділянки залізниці з шириною колії 1 435 мм. Наприклад, із Польщі євроколія доходить до Ковеля, а з Угорщини та Словаччини через Чоп до Мукачева", - пояснив заступник міністра.

Кава розповів, що євроколію від Чопа планується продовжити до Ужгорода, що дозволить запустити прямі поїзди до Праги, Братислави, Відня, Мюнхена, Бухареста, Софії та інших європейських міст. У 2021 році з державного бюджету передбачено фінансування підготовки проєктної документації для цього будівництва.

Крім цього, в Україні заплановане будівництво хабів пересадки з української колії на європейську у Львові, Ужгороді, Ковелі та Чернівцях.

Нагадаємо:

  • "Укрзалізниця" за погодження з МОЗ, Мініфраструктури та обласними адміністраціями запускає спецрейси до Чернівецького та Закарапатського регіонів. Продаж квитків стартує з 21:00 26 березня.
  • Рішення щодо заборони чи обмеження руху транспорту і перевезення пасажирів прийматимуть місцеві комісії з ТЕБ та НС у кожній області самостійно. Надання відповідних повноважень підтримав Кабінет міністрів 22 березня.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
15.04