Останні новини

Єврокомісія рекомендувала країнам ЄС відкрити кордони для вакцинованих туристів: є умови

Для туристів з дітьми, яких поки не можливо вакцинувати, передбачили окремі умови.

Єврокомісія прийняла рішення щодо туризму. Згідно з документом, країнам Євросоюзу рекомендовано дозволити в'їзд іноземним туристам, які пройшли вакцинацію від коронавірусу.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на заяву Єврокомісії.

Читайте також: МОЗ зарезервував 15 тисяч доз AstraZeneca для повторного щеплення

Проте є нюанс — вакцинація повинна була проходити препаратами, сертифікованими Європейським агентством лікарських засобів або Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Турист має пройти повний курс щеплення щонайменше за 14 днів до прибуття.

"Єврокомісія пропонує дозволити в'їзд на територію Євросоюзу з не суттєвими цілями не тільки для осіб, які прибувають з країн з хорошою епідеміологічною ситуацією, але також для тих, хто отримав всі рекомендовані дози вакцини, дозволеної в ЄС, дозвіл може бути також поширений на вакцини, які завершили процес сертифікації ВООЗ для застосування в екстрених ситуаціях", — йдеться в заяві.

Зазначається, що порядок перетину кордонів визначається самостійно країнами-членами ЄС. Також Єврокомісія рекомендує розглянути можливість створення порталу, де туристи з країн, які не входять до складу ЄС, будуть заздалегідь реєструвати свої сертифікати про вакцинацію.

"Діти, яких виключено з вакцинації, повинні мати можливість подорожувати зі своїми щепленими батьками, якщо вони мають негативний тест на ПЛР COVID-19, зроблений найраніше за 72 години до прибуття. У цих випадках держави-члени можуть вимагати додаткового тестування після прибуття", — додали в заяві.

Нагадаємо:

  • З суботи, 1-го травня, Київ офіційно вийшов з локдауну. У столиці скасовується "червоний" рівень епідемічної небезпеки.
  • Україна домовилася про постачання вдвічі більшої партії вакцин Pfizer протягом 2021 року. У МОЗ повідомили, що вакцин вистачить для того, щоб щепити більшість українців у 2021 році.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Вийти в ефір
08.05