Останні новини

Європейський суд із прав людини визнав законною обов'язкову вакцинацію дітей

Приводом відмовитися від щеплення можуть бути тільки медичні протипоказання.

Європейський суд з прав людини ухвалив, що обов’язкова вакцинація дітей є законною та не порушує конвенцію з прав людини. Позов подали батьки з Чехії, які виступали проти щеплень, що захищають від дев'яти хвороб.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на DW.

Читайте також: Які міфи про вакцину від COVID стали "хітами" сезону

До суду подали сім'ї з Чехії, які виступали проти обов’язкової вакцинації дітей. У країні дітей обов’язково потрібно вакцинувати проти дев’яти захворювань, зокрема проти кашлюку, кору і дифтерії.

Суд визнав законним також покарання батьків, які відмовилися вакцинувати своїх дітей без поважної причини – їм загрожує штраф. Приводом відмовитися від щеплення можуть бути тільки медичні протипоказання. У всіх інших випадках нещеплених дітей також не пустять у дитячі сади.

Крім того, в ЄСПЛ пояснили, що недопуск дітей до закладів освіти є захисним механізмом, а не каральним. У суді дійшли висновку, що обов'язкова вакцинація може бути необхідною в демократичному суспільстві.

Скарга та рішення безпосередньо не стосуються пандемії COVID-19. Проте рішення ЄСПЛ створило прецедент, згідно з яким обов'язкові щеплення не суперечать Європейській конвенції з прав людини.

Нагадаємо:

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!Вийти в ефір
23.04