Останні новини

Євросоюз визнав незаконним указ Путіна про землю в окупованому Криму

Євросоюз продовжує послідовну політику підтримки України у кримському питанні

У Євросоюзі підтвердили свою політику невизнання незаконної анексії Кримського півострова Росією. Це стосується, зокрема, російського закону про заборону іноземцям мати житло в Криму.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на пресслужбу Європейської служби зовнішніх дій.

Читайте також: Поліція оприлюднила імена усіх підозрюваних у хуліганстві під час акції на підтримку Стерненка

“Указ президента Росії про додавання більшої частини Криму та Севастополя до списку прикордонних територій Російської Федерації, на яких неросійські громадяни не мають права володіти землею, набрав чинності 20 березня 2021 року, через рік після його прийняття… Європейський союз не визнає цей указ і вважає набрання ним чинності черговою спробою примусової інтеграції незаконно анексованого півострова до Росії. Крим входить до складу України. Указ також є порушенням міжнародного гуманітарного права, оскільки це ще один крок на шляху до нав’язування російського громадянства на півострові. Це рішення призвело до свавільного позбавлення власності”, – йдеться в заяві.

Зазначимо, що з 20 березня 2021 року набув чинності указ президента Росії Володимира Путіна, який забороняє “іноземним громадянам” володіти землею в більшості районів окупованого Криму. Мова йде про прибережні і прилеглі до материкової України території, зокрема, Керч, Ялту, Євпаторію тощо.

Згідно з російським законодавством, громадяни України в Криму також потрапляють у цю категорію і ця норма стосуватиметься їх найбільше. 

Заборона не поширюється лише на три райони Криму – Первомайський, Красногвардійський і Білогірський. Адже вони не межують з материковою частиною України й не мають виходу до Чорного моря. 

Нагадаємо:

  • Українська прокуратура відкрила кримінальну справу стосовно 23 російських артистів. Усі вони виступали на концерті щодо відкриття Кримського мосту на анексованій території у Криму. 

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Kyiv Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!

Теги:
Вийти в ефір
15.04