Останні новини

З 28 вересня Україна дозволила в'їзд для іноземців: нові правила

Україна скасувала заборону на в'їзд для іноземців з 28 вересня. Їх прирівняють до українців, які повертаються з-за кордону.

Про це повідомив речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в коментарі Укрінформу

З 27 серпня і по 28 вересня діяла заборона в'їзду іноземцям, тільки були чітко визначені категорії іноземних громадян, які могли потрапити на територію нашої країни. Цієї ночі, з 00:00 год, ця норма припинила діяти.

Нові правила для іноземців:

Іноземців прирівняють до українців, які повернулись з-за кордону. Правила для українців залежать від того, чи належить держава, з якої вони приїхали, до списку країн зі значним поширенням коронавірусу. Країна входить в цей список, якщо кількість нових випадків зараження COVID-19 на 100 тисяч людей за 14 днів перевищує такий показник в Україні. Після 28 вересня ці правила поширять і на іноземців. Вони будуть змушені самоізолюватись, якщо епідемічна ситуація в країні, з якої вони прибули, гірша, ніж в Україні.

Альтернативою самоізоляції буде тест на коронавірус, який можна буде здати після прибуття. Також від іноземців вимагатимуть наявності чинного страхового поліса і встановлення електронного додатка для осіб у випадку самоізоляції.

Зазначимо, уряд України анонсував 30-денну заборону на в’їзд іноземців починаючи з 29 серпня, а згодом змістив початок її дії на 28 серпня. Головною причиною заборони була спроба зупинити приїзд хасидів-паломників до Умані на тлі пандемії коронавірусу.

Нагадаємо, епідемія коронавірусу закінчиться, коли перехворіє 60 відсотків населення. Або коли вдасться винайдуть вакцину. 

Вийти в ефір