Останні новини

"З нею ми втратили цілу мистецьку епоху": у Києві померла онука Миколи Лисенка

Видатна музикантка відійшла у вічність на сотому році життя

11 січня, на сотому році життя померла піаністка та педагогиня Аріадна Лисенко. Вона довгий час прожила у Києві та була солісткою Київської філармонії.

Про це повідомляє Kyiv Live із посиланням на Facebook-акаунт дружини внука Аріадни Любові Лисенко.

Аріадна Лисенко.jpg

Фото: Facebook Любов Лисенко

Аріадна (Рада) Остапівна Лисенко — видатна піаністка, професор НМАУ імені Петра Чайковського, заслужена артистка України, онука основоположника української класичної музики Миколи Лисенка відійшла у вічність 11 січня 2021 року. 

"Справжню українську музику треба вміти відчути. Не механічно натискати клавіші, чи, як деякі модерністи, стукати кулаком під піаніно у пошуку нового звука. А відчути — її свободу та шум просторого степу… Цього вчив мій дід", — розповідала Рада Остапівна.

"З нею ми втратили цілу мистецьку епоху, старійшину роду Лисенків",- написала у пості дружина внука Аріадни Остапівни, Любов.

Видатна виконавиця популяризувала твори українських композиторів, музику ХІХ-ХХ століття: Владислава Заремби, Якова Степового, Миколи Дремлюги, Віктора Косенка, Левка Ревуцького, Бориса Лятошинського, Василя Барвінського, Станіслава Людкевича, свого чоловіка Андрія Штогаренка, Миколи Колесси, Романа Сімовича та інших.

Піаністка вперше виконала ряд творів українських композиторів для фортепіано з оркестром, зокрема Концертні варіації Людкевича, Поему-концерт, Сим­фонічні танці Што­гаренка. Виступала зі симфонічними орке­страми під керівництвом Федора Глущенка, Миколи Колесси, Натана Рахліна, Костянтина Симеонова, Стефана Тур­чака та інші.

<iframe width="684" height="385" src="https://www.youtube.com/embed/wlrZqO-u8zA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

"Я знала, що є онукою Лисенка, але ми ніколи не підкреслювали це в сім’ї, ніколи і півслова не говорили, що ми якісь особливі. Звісно, на мене впливала родина, наше оточення. Мама співала народні пісні, і я з нею виводила… Відчувала добре поліфонію. У школі грала Шопена, Бетховена. А Лисенка — за нагоди… Навіть вже моє прізвище стали використовувати в консерваторії під різним соусом, а я ще не зважувалася грати Лисенка",- казала при житті професорка НМАУ.

Метою її життя стало відновлення традицій українського композитора-класика.

<iframe width="684" height="385" src="https://www.youtube.com/embed/ASngT5FZaHA" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

Нагадаємо, померла українська художниця-шістдесятниця Людмила Семикіна, яка відроджувала національні традиції в одязі. Майстриня відійшла у вічність 12 січня о 5-й годині ранку у віці 95 років.

Вийти в ефір
23.01