Останні новини

З нормальних умов у антисанітарні нетрища: Верховний суд повернув двох дітей батькові з шизофренією

На Київщині сім'я, які опікується двома неповнолітніми дітьми у розпачі: Верховний суд вирішив повернути дітей їхньому біологічному батькові. Проте чоловік має психічний розлад, а умови, куди мають повернутися діти, несумісні із поняттям нормального життя.  Рішення суду оскарженню не підлягає, а соцслужби бьють на сполох через неможливість виконати його умови.

Про це йдеться у сюжеті "ТСН".

Родина Солдатенків взяли однорічного хлопчика і трирічну дівчинку з Будинку дитини, які опинились через пияцтво батьків і антисанітарні умови вдома. Законодавство не дозволило прийомній родині усиновити малюків, тож вони оформили опікунство.

Діти були у занедбаному стані та мали ознаки відсталого розвитку. У новій родині вони наздогнали своїх однолітків. Семирічна дівчинка вже пішла до школи.

Проте через чотири роки раптово з'явився біологічний батько, який зажадав повернути собі "свою кровиночку". Суд став на його сторону, при цьому підтвердження того, що чоловік вилікувався від шизовренії, немає. 

Соцслужби наразі не можуть виконати рішення суду через те, що умови проживання батька не відповідають нормам, а вилучення дітей із люблячої родини може мати фатальні наслідки для дитячої психіки. На сполох бьє і дитячий омбудсмен. Самі малюки благають опікунів не повертати їх вже чужій для них людині, проте рішення суду не підлягає оскарженню.

Журналісти поспілкувались із біологічним батьком. Чоловік запевнив, що має умови для утримування дітей, проте до оселі не запросив. Сусіди ж говорять, що насправді "дітям там жити ніде".

<iframe src="https://www.facebook.com/plugins/video.php?height=314&href=https%3A%2F%2Fwww.facebook.com%2Ftsn.ua%2Fvideos%2F491212028504931%2F&show_text=false&width=560" width="560" height="314" style="border:none;overflow:hidden" scrolling="no" frameborder="0" allowfullscreen="true" allow="autoplay; clipboard-write; encrypted-media; picture-in-picture; web-share" allowFullScreen="true"></iframe>

Нагадаємо, водія вантажівки Mercedes, який збив на смерть пішохода і втік, знайшли у Білій Церкві. Ним виявився 29-річний чоловік. Зачіпкою, що вивела правоохоронців на автомобіль винуватця, стала емблема, яка загубилась на місці пригоди. 

Вийти в ефір
24.11