Останні новини

За крадіжку велосипеду саджають, а за мільйони - ні: НАЗК наголошує на необхідності позбавлення волі для чиновників, які брешуть в деклараціях

Про це заявила пресслужба відомства

Національне агентство з питань запобігання корупції вважає, що покаранням за недостовірне декларування з похибкою в 1 мільйон гривень має бути лише позбавлення волі.

Про це йдеться у повідомленні відомства.

"У нашій країні підлітка можуть позбавити волі на декілька років за невелику крадіжку. Однак ув’язнення за брехню в декларації на мільйони гривень деякі вважають занадто суворим покаранням. Така позиція є необґрунтованою як із правової, так і з етичної точки зору, та загалом суперечить елементарній логіці", — зазначає голова НАЗК Олександр Новіков.

Існування покарання у вигляді позбавлення волі має стимулювати чиновників не провертати корупційні схеми. Усвідомлюючи таку відповідальність, посадовці матимуть конкретну мотивацію для чесного заповнення декларації.

В той же час, наявність відповідальності лише у вигляді штрафу жодним чином не лякатиме корупціонерів – вони цілком зможуть оплатити його за рахунок коштів, отриманих недоброчесним шляхом.

Нагадаємо, у Київській області поліція затримала групу чоловіків, які намагалися заблокувати роботу виборчої комісії. Інцидент трапився у селі Коцюбинське.

 


Вийти в ефір
16.01