Останні новини

За найгіршим сценарієм до літа в Україні фіксуватимуть понад 70 тисяч смертей від COVID-19: як оминути

У разі провалу вакцинації і появи нових штамів коронавірусу в Україні за кілька місяців може подвоїтись річна цифра жертв хвороби.

За кілька місяців 2021 року смертність від коронавірусу вже досягла показника за весь 2020 рік. Порівняно з піком минулої хвилі епідемії кількість летальних випадків зросла на 70 %. За різними оцінками, до літа загальні втрати становитимуть до 75 тис. осіб.

Про це повідомляє Kyiv Live з посиланням на  OBOZREVATEL.

Зазначається, що кількість летальних випадків від коронавірусу в Україні різко злетіла. У порівнянні з листопадом 2020 року, коли смертність становила 1,68 % хворих, ці цифри значно виросли — доходять до 2,5 %.

Водночас, Україна потрапила в трійку лідерів Європи за смертністю на 100 тис. осіб, гірша ситуація тільки в Чехії і Польщі:

 • Франція – 6,4
 • Швеція – 2,3
 • Бельгія – 4
 • Італія – 10,1
 • Румунія – 9,7
 • Греція – 8,8
 • Україна – 11,8

За даними Міністерства охорони здоров'я, від коронавірусу померло вже 35,9 тис. українців. Щодня ця кількість збільшується на 450 осіб. Київська школа економіки (КШЕ) розглядає три сценарії розвитку подій, а вирішальним місяцем може стати квітень:

Позитивний сценарій (провалився):

 • був імовірний за успішної вакцинації і жорстких обмежень;
 • загальна кількість смертей могла досягти 40 тис. осіб;

Усереднений сценарій (можливий):

 • припустимий у разі введення обмежень і дотримання плану вакцинацій;
 • загальна кількість смертей до літа сягне 55 тис. осіб;

Негативний сценарій (можливий):

 • провал вакцинації і поява нових штамів коронавірусу;
 • кількість смертей до літа досягне 75 тис. осіб.

За розрахунками КШЕ, загальнонаціональний локдаун і масова швидка вакцинація могли б урятувати 35 тис. українців.

"Кількість летальних випадків продовжила стрімко зростати. Її середньодобове значення сягнуло 370 за останні 7 днів, що на 30 % більше від значення рівно тиждень тому", – йдеться в прогнозі НАН.

За даними Міністерства юстиції, надлишкова смертність у березні над середнім рівнем у 2015-2019 роках близька до кількості зареєстрованих смертей від COVID-19.

При цьому у статистику потрапляють не всі смерті від коронавірусу, як і самі випадки зараження. Ті українці, які не робили тести і перенесли коронавірус на самоізоляції (в легкій формі), не потрапили в загальну статистику. Якщо до моменту смерті пацієнтові не встигли зробити тест на COVID-19, то такий випадок теж не потрапить в офіційний звіт.

Як розповідає директор КНП "Київська міська клінічна лікарня № 1" Олександр Іванько, посилення карантину в будь-якому разі дасть свій результат.

"У ситуації, яка склалася і з захворюваністю, і зі смертністю, це [локдаун] – єдиний вихід, який нам може допомогти. На жаль, це неприємно, але ми не можемо без цього обійтися. Смертність пов'язана з новими штамами коронавірусу і перезавантаженням медичної системи", – пояснює лікарка-імунологиня Алла Волоха.

Загострення і спалахи захворюваності очікуються в Україні після травневих свят та Великодня.

Нагадаємо:

 • Кличко заявив, що у Києві можуть продовжити локдаун, якщо ситуація із коронавірусом у столиці не покращиться. За інформацією джерел у МОЗ, локдаун у Києві продовжать до кінця травневих свят.
 • Київ знаходиться на локдакні з понеділка, 5 квітня через зростання кількості COVID-хворих та госпіталізацій із тяжким перебігом хвороби. Мінімум до 16 квітня будуть закриті школи та дитячі садки, а громадський транспорт працюватиме за спеціальними перепустками для пасажирів.

Більше оперативних новин шукайте в Telegram Новини Live. А от бекстейдж та життя каналу без прикрас можна побачити в Instagram. Прямі трансляції та цікаві гості вже чекають на вас у Facebook. P.S. Tik Tok в нас також є!


Вийти в ефір
22.04