Останні новини

За неякісний ремонт доріг лише одна компанія отримала 2,5 млрд з бюджету Києва - Пабат

Усі тендери на ремонти доріг у Києві завжди виграють дві одеські компанії. Всього за минулий рік вони одна з них отримала з бюджету міста Києва 2,5 мільярди гривень.

Про це в ефірі телеканалу Kyiv Live розповів депутат Київради Олександр Пабат.

<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/eONSaPiPU2A" frameborder="0" allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen></iframe>

“Хто конкурує на київських дорогах? Конкурують 2 компанії: “Автомагістраль - Південь"  та "Росдорстрой". Лише перша компанія отримали з київського бюджету 2,5 млрд гривень. Вони обидві одеські і пов'язані як між собою, так і з мером Одеси Трухановим. Якщо вони беруть участь у цьому тендері то за будь яких обставин одна з них переможе”, - розповів експерт.

За його словами, коли трапилась така ситуація, що тендер на ремонт Столичного шосе виграла інша компанія, виявилось, що для неї просто немає коштів.

Також Олександр Пабат навів конкретні суми ремонту дороги на проспекті Степана Бандери. Тендер був проведений ще 2018 року і був покликаний за 15 місяців зробити дорогу, благоустрій прилеглої території, тактильні смуги та інше. Перемогла компанія “Автомагістраль - Південь” та отримала з бюджету 630 мільйонів гривень.

На рахунок коштів, які були витрачені на ремонт цього проспекту, Олександр Пабат направляв офіційні запити.

“Мені пояснив пан Густєлєв (Генеральний директор КК «Київавтодор» Олександр Густєлєв - ред.) своєю офіц відповіддю наступне: проектно-кошторисна документація коштувала більше 5 мільйонів гривень. Мало того 460 тисяч гривень було витрачено на її перевірку, коригування і аналіз. Далі 590 млн гривень безпосередньо на будівельні роботи (асфальтоукладання і т. і.). А також ще 180 млн гривень це авторський нагляд”, - роз’яснив депутат.

За його словами ремонт проспекту Степана Бандери мав завершитись 30 грудня 2019 року. 

“А ми всі ці роки стоїмо в заторах, витрачаємо бензин час нерви маємо викиди у атмосферу і за все це ми сплатили 630 мільйонів гривень”, - повідомив Пабат.

Він пояснив, що мерія мала б перевірити якість робіт підприєства та накласти штрафи за неналежне виконання ремонту та зрив строків. Але замість цього з цією ж компанією (“Автомагістраль - Південь”) було заключено нові угоди.

На ремонт вул. Героїв Сталінграду ремонтникам виділили 803 мільйони гривень, на вул. Академіка Заболотного - 306 мільйонів, та ще дали підрядні роботи на вул. Академіка Туполєва майже на 100 млн гривень.

“Лише ця  компанія отримала з нашого бюджету 2,5 млрд гривень”, - підсумував Олександр Пабат.

Нагадаємо, на телеканалі Kyiv Live триває марафон “Мерська дорога”. Журналісти та експерти намагаються розібратись, чому люди простоюють життя у заторах, а дорога будується неякісно та повільно.Вийти в ефір